POLICYJNY PILOTAŻ – POMOGLI BEZPIECZNIE I NA CZAS DOTRZEĆ DO SZPITALA

 • Posiadacz psa powinien wiedzieć!Posiadacz psa powinien wiedzieć!

  Pies od zawsze jest przyjacielem człowieka. To właśnie człowiek kształtuje jego charakter, zachowanie oraz postawę do ludzi. Za zachowanie psa odpowiedzialny jest jego właściciel.

 • AUTOKARY DO KONTROLIAUTOKARY DO KONTROLI

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie ferii. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 • Aby szybciej odnaleźć tych, którym grozi niebezpieczeństwoAby szybciej odnaleźć tych, którym grozi niebezpieczeństwo

  Podlaska Policja zyskała nowego sprzymierzeńca w działaniach związanych z poszukiwaniem osób zaginionych. Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji poszukiwań osób zaginionych pomiędzy Podlaskim Komendantem Wojewódzkim Policji a Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży.

 • Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie rękiAplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

  Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodatkowo dodane są do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki.

 • Babciu, to ja Twój wnuczek…Babciu, to ja Twój wnuczek…

  Oszuści „na wnuczka” wciąż próbują, tym razem na terenie powiatu łomżyńskiego. Tradycyjnie na ofiary wybierają osoby starsze i układając różne historie, telefonicznie nakłaniają do przekazywania pieniędzy. Informujmy bliskich o tym procederze. Edukujmy bliskie nam starsze osoby jak mają się zachować w przypadku telefonu od domniemanego wnuczka czy siostrzeńca z prośbą o szubką finansową pomoc. Ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub funkcjonariuszy publicznych w tym także za policjantów. Pamiętajmy, że im większa świadomość osób starszych, co do sposobu działania oszustów, tym mniej oszukanych.

 • Źródło: Policja Podlaska