Reklama

Policjant z pasją i jego czworonożni przyjaciele

Policjant z pasją i jego czworonożni przyjaciele

Data publikacji 20.05.2024

Sierżant Adrian Ziarko wraz ze swoim czworonożnymi przyjaciółmi wziął udział w zawodach psów użytkowych. Tym razem z Demonem zajął II miejsce, natomiast z Kindi uplasował się na czwartej pozycji. To nie ich pierwsze sukcesy.

Przewodnik psa służbowego sierżant Adrian Ziarko służbę w policji godzi ze swoją pasją i zamiłowaniem do czworonożnych przyjaciół. Swoją przygodę z tresurą psów rozpoczął 3 lata temu, kiedy w jego domu pojawiła się Kindi- owczarek belgijski. Natomiast później do ich rodziny dołączył również Demon, który w tym roku ukończył policyjne szkolenie i został funkcjonariuszem. Jego służbowe imię to Szyling. W miniony weekend owczarki pod opieką Adriana wzięły udział w zawodach psów użytkowych „Bitwa Gladiatora” w Bakałarzewie. Są to zawody mające na celu sprawdzenie wyszkolenia psów, przydatności użytkowej, ich odporności na bodźce zewnętrzne, twardości psychiki i motywacji do pracy. Podczas zawodów zorganizowano 6 konkurencji, w których udział wzięło 21 psów. Czworonogi musiały między innymi wejść do bunkru i pokonać w ciemności tor przeszkód, a następnie zatrzymać pozoranta. Były również konkurencje, gdzie psy musiały zatrzymywać pozorantów w lesie, w samochodzie i przy rozproszeniu. Pozoranci mieli w ręku niebezpieczne narzędzia, w tym materiały pirotechniczne, czy też piłę motorową.


W tym roku najmłodszy z zawodników Demon zajął II miejsce, natomiast Kindi uplasowała się na czwartej pozycji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.