POLICJANT POZA SŁUŻBĄ ZATRZYMAŁ SPRAWCĘ KRADZIEŻY

POLICJANT POZA SŁUŻBĄ ZATRZYMAŁ SPRAWCĘ KRADZIEŻY

Data publikacji 30.08.2021

Suwalski policjant, będąc na wolnym, zatrzymał 48-latka, który za pomocą przywłaszczonych kart bankomatowych włamał się na konta bankowe. Mężczyzna usłyszał już aż 35 zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, na jednej z ulic w Suwałkach, kryminalny zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podejrzanego o kradzież portfela. Do tego zdarzenia doszło kilkanaście dni wcześniej na terenie gminy Suwałki. Nieznany wtedy mężczyzna ukradł z niezamkniętego samochodu portfel z kartą bankomatową i 17 razy zapłacił nią za zakupy. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 600 złotych.

W ubiegły czwartek suwalski kryminalny będący akurat na wolnym zauważył w centrum miasta wytypowanego mężczyznę. Funkcjonariusz od razu powiadomił dyżurnego jednostki, który skierował na miejsce zdarzenia patrol Policji. Policjant szedł za 48-latkiem, aż do momentu przyjazdu kolegów będących w służbie. Mundurowi zatrzymali mężczyznę. Miał on torby z zakupami i kartę bankomatową wystawioną na inną osobę. Twierdził, że znalazł ją przy fabryce, gdzie był na rozmowie o pracę i płacił nią za zakupy. Policjanci powiadomili o tym właściciela karty bankomatowej. Mężczyzna był zaskoczony telefonem od funkcjonariuszy, bo nie zauważył, że zginął mu portfel. 48-latek zdążył 16 razy zapłacić skradzioną kartą bankomatową wydając ponad 500 zł.

Zatrzymany mieszkaniec gminy Suwałki usłyszał już 2 zarzuty kradzieży oraz 33 zarzutów kradzieży z włamaniem. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama