Reklama

Policjanci z Posterunku Policji w Michałowie otrzymali medale im. Andrzeja Struja

Policjanci z Posterunku Policji w Michałowie otrzymali medale im. Andrzeja Struja

Data publikacji 23.09.2023

Sierż. szt. Daniel Gorbacz i sierż. szt. Adam Korolko z Posterunku Policji w Michałowie z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego, otrzymali medale im. podkom. Andrzeja Struja. Funkcjonariusze zasłużyli na takie wyróżnienie. Podczas służby z narażeniem własnego życia uratowali mężczyznę z płonącego drewnianego domu. Na uroczystości obecny był również Komendant Główny Policji, gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który wyraził dumę z tak bohaterskich czynów funkcjonariuszy.

Medal im. podkom. Andrzeja Struja jest szczególnym wyróżnieniem dla policjantów, którzy narazili własne życie, aby pomóc innym osobom. Do takiego bohaterskiego czynu przysłużyli się sierż. szt. Daniel Gorbacz i sierż. szt. Adam Korolko z Posterunku Policji w Michałowie, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru drewnianego domu w Bachurach i z płomieni wynieśli mężczyznę. Swoją postawą zasłużyli na miano bohaterów.


W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, nasi koledzy otrzymali z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Kamińskiego, medale im. podkom. Andrzeja Struja. Podczas uroczystości obecny był również Komendant Główny Policji, gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, który wyraził dumę z tak bohaterskich czynów funkcjonariuszy.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama