POLICJANCI Z GRUPY SPEED ZATRZYMALI PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

POLICJANCI Z GRUPY SPEED ZATRZYMALI PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

Data publikacji 25.02.2020

Policjanci z podlaskiej grupy SPEED, w trakcie patrolu ulicy Bolesława Krzywoustego w Białymstoku, zatrzymali do kontroli KIA. Kierowca pojazdu znacznie przekroczył dozwolona prędkość. Mieszkaniec Białegostoku jechał autem 126 km/h na odcinku drogi, gdzie zgodnie z przepisami można poruszać się do 70 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy, otrzymał mandat i punkty karne.

Wczoraj, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wchodzący w skład podlaskiej grupy SPEED, w trakcie patrolu ulicy Bolesława Krzywoustego w Białymstoku, zatrzymali do kontroli KIA. Powodem kontroli było znaczne przekroczenie prędkości przez kierowcę auta. Mieszkaniec Białegostoku jechał KIA126 km/h na odcinku drogi, gdzie zgodnie z przepisami można poruszać się do 70 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie natychmiast stracił prawo jazdy. Dodatkowo, policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. 

Mundurowi z grupy „SPEED” pełnią służbę na drogach całego województwa podlaskiego. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama