Policjanci pomogli schorowanemu 57-latkowi

Reklama

Policjanci pomogli schorowanemu 57-latkowi

Data publikacji 18.11.2022

Hajnowscy policjanci pomogli samotnemu mężczyźnie, który uskarżał się na problemy zdrowotne i nie mógł samodzielnie dostać się do lekarza. 57-latek przebywał w mieszkaniu, w którym uszkodzone było okno i nie było grzejników.

Okres, w którym temperatury spadają poniżej zera jest szczególnie trudny dla osób bezdomnych, schorowanych, pozbawionych opieki, czy niezaradnych życiowo. Hajnowscy policjanci systematycznie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie organizmu. Tak też było wczoraj. Przed 10 policjanci z patrolówki odwiedzili samotnego 57-latka. Mężczyzna uskarżał się na problemy zdrowotne. Powiedział, że nie jest w stanie sam pojechać do lekarza i nie jadł nic od dwóch dni. W mieszkaniu hajnowianina panował chłód, gdyż jedno z okien w mieszkaniu było uszkodzone i nie było w nim grzejników. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i umówili mężczyźnie lekarską wizytę domową. Sprawą zajął się też dzielnicowy, który zainteresował trudną sytuacja mężczyzny pracowników ośrodka pomocy społecznej oraz zarządcę lokalu. Hajnowianinowi pomógł również znajomy, który przyjął go pod swój dach. 57-latek pozostanie w mieszkaniu kolegi do czasu naprawienia usterek w jego mieszkaniu.


Ta sytuacja pokazuje jak niewiele trzeba, aby życie ludzkie zostało narażone. To kolejny przypadek, kiedy dzięki szybkiej reakcji policjantów pomoc dotarła na czas. Gdy jesteśmy świadkami podobnych sytuacji zadzwońmy pod numer alarmowy 112. Służby na pewno pomogą i żaden telefon nie pozostanie bez reakcji. To nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.


O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję dodatkowo poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy” i zaznaczając to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte nadzorem w ramach działań prewencyjnych. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego, jeśli konieczne będzie udzielenie natychmiastowej pomocy.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama