Reklama

Pół tysiąca zawodników na V Turnieju Młodzi Wojownicy Podlasia w Koluchstyl

22 września w Zespole Szkół w Kleosinie odbył się V Turniej Młodzi Wojownicy Podlasia w Koluchstyl. Patronatami Honorowymi turnieju byli: Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezes Krajowego Zrzeszenia LZS oraz Wójt Gminy Juchnowiec Kościelny.  W tym roku, w obawie przed słabszą frekwencją związaną z wcześniejszymi nakazami, organizatorzy zdecydowali by była to jednodniowa impreza. Jednak dzieci z podlaskich szkół nie zawiodły. W zawodach udział wzięło blisko 500 zawodników. Przez wiele godzin trwały walki na 3 matach. Wszystkie walki były bardzo imponujące,  każde dziecko zostało nagrodzone. W zawodach Koluchstyl   kategorie wagowe dzieci ustalane są w systemie czwórkowym.  Nie ma przegranych, każde dziecko ma swoje miejsce na podium, ma dyplom i medal.  Każdy jest zwycięzcą. Miło jest widzieć radość dziecka z powodu wywalczonego medalu. Medale to również zachęta  do uprawiania sportu, do odciągnięcia dzieci od nadmiernego siedzenia przy  komputerach. Na szczególną pochwałę zasługuje najmłodszy zawodnik, niespełna pięcioletni Kajtek, syn mistrza świata Pawła Zimnocha. Mimo swojego wieku dzielnie zmierzył się ze starszymi kolegami zdobywając trzecie miejsce na podium.

Zawody przebiegały w bardzo luźnej, radosnej atmosferze. Co najważniejsze przy tak wielkiej ilości zawodników nie było żadnych kontuzji,  co jeszcze raz potwierdza fakt, że Koluchstyl to bardzo bezpieczna sztuka walki przeznaczona dla każdego niezależnie od wieku. Gośćmi specjalnymi byli – Jarosław Kazberuk, mistrz rajdów, judoka oraz Czesław Jakubowicz, chluba Podlasia nasz „Piłsudski”.  Zawody  uroczyście otworzył wójt Gminy Juchnowiec Kościelny, który to przy okazji otrzymał brązowy medal  Zasłużony dla Dyscypliny Koluchstyl. Oczytany został również list od patrona zawodów Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. 

W klasyfikacji punktowej szkół pierwsze miejsca jak co roku zdobyli uczniowie ze szkół w Kleosinie i Księżynie. Jednak pozostałe lokaty były bardzo wyrównane i różniły się jedynie nieznaczną ilością punktów. W tym roku musiały zostać przyznane trzy miejsca trzecie ze względu na taką samą ilość punktów. 7 klasyfikowanych poniżej szkół otrzyma bony podarunkowe na zakup sprzętu sportowego do zrealizowania w sklepie KajaSport oraz dyplomy pochwalne.

I miejsca – Zespół Szkół w Kleosinie, Zespól Szkół w Księżynie

II miejsca – Szkoła Podstawowa nr 26 w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 12 w Białymstoku

III miejsca – Szkoła Podstawowa im nr 50, ex eaquo Szkoła Podstawowa nr 33 i Szkoła Podstawowa nr 28.

Za wsparcie finansowe turnieju podziękowania skierowane są do firmy Krex, firmy Tooles, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Gminy Juchnowiec Kościelny.

Udane zawody to praca ogromnej ilości osób, bez których nie dałoby się przeprowadzić tak dużej imprezy.

Podziękowanie należy rozpocząć od współorganizatora, dyrektora Zespołu Szkół w Kleosinie Marcina Hoduna. Jego ogromne zaangażowanie sprawia, że co roku możemy przeprowadzić turniej tak wielkiego formatu. Podziękowania za opiekę i czujne oko nad zawodnikami skierowane są również do nauczycieli: Anny Kozioł, Anety Bogusz Kulesza, Marty Danilczuk, Agnieszki  Sawickiej, Anny Kruczenko i Marcina Milczunas z Zespołu Szkól w Kleosinie;  Emila Łupińskiego ze SP nr 28; Małgorzaty Dąbrowskiej i Daniela Siegienia ze SP nr 12, Daniela Duzikowskiego ze SP nr 33, Anny Zimnoch i Przemysława Szweda ze SP nr 50, Jolanty Filipiuk i Ahmeda Tashaev ze SP nr 26 oraz do Marka Piwko i dyrektora Mirosława Guzewicza z Zespołu Szkół w Księżynie. 

Na pochwałę i podziękowanie zasługuje zdolna młodzież z klasy 8a Zespołu Szkół w Kleosinie, która profesjonalnie wcieliła się w rolę lektorów i sędziów bocznych. Dziękujemy – Natalii Komar, Igorowi Bartoszuk, Filipowi Podbielskiemu, Zofii Siemieniako, Hannie Backiel, Wiktorii Hajda, Bartoszowi Hryniewickiemu, Kamilowi Grochowskiemu, Hannie Lewczuk, Anieli Kozłowskiej, Wiktorii Pugacewicz, Krzysztofowi Okoczuk, Patrykowi Zaczeniuk i Wiktorii Masłowieckiej.

Za uwiecznienie turnieju na filmie podziękowania dedykowane są dla redaktora Wojciecha Rędzińskiego,  zaangażowanego przyjaciela dyscypliny.

I na koniec podziękowania skierowane do działaczy z KS Sumo Koluch, Związku Sportowego Koluchstyl oraz Światowej Organizacji Koluchstyl. To właśnie dzięki ich pieczołowitej pracy, dzięki kilkutygodniowym  przygotowaniom zawody mogły przebiec bardzo sprawnie. Podziękowania skierowane są m.in. do Jana Borawskiego, Kariny Kurzewskiej, wykwalifikowanych sędziów – Wiesława Karola Kolucha, Anny Waluk, Kamila Zwolińskiego, Edwarda Kolucha, Pawła Aleksandrowicza, Grzegorza Cwaliny, Michała Podbielskiego, Elizy i Magdy Grzymała.

Główną pieczę nad zawodami sprawował twórca dyscypliny Wiesław Koluch.

Artykuł Pół tysiąca zawodników na V Turnieju Młodzi Wojownicy Podlasia w Koluchstyl pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama