Reklama

Pokonać Królów

W sobotę mistrz Polski Lowlanders Białystok zmierzy się w delegacji z Kraków Kings. Stawką spotkania może być nawet miejsce lidera grupy północnej.

Krakowianie mają na swoim koncie dwie porażki i dwie wygrane. Jak podkreślają zawodnicy z Podlasia, bilans ten może być jednak mylący.

– To silna drużyna, która przegrała w ostatnim meczu z Warsaw Mets, w jakimś sensie na własne życzenie. Popełniając wiele błędów, szczególnie w końcówce spotkania. Przeciwko nam z pewnością będą się starali je wyeliminować – powiedział obrońca Lowlanders.

Porażka Lowlanders w Krakowie może spowodować, że zespół z Białegostoku skomplikuje sobie drogę po obronę tytułu. Natomiast dla gospodarzy niepowodzenie może sprawić, że marzenia o fazie play-off będzie trzeba odłożyć przynajmniej do następnego sezonu.

– Zarówno dla Kings, jak i dla nas, jest to mecz o wszystko. Tak jak każde następne spotkania. Limit błędów już wykorzystaliśmy. Teraz musimy trzymać równą formę aż do końca sezonu – opowiada Sitek.

– Z niecierpliwością czekamy na weekend i grę przeciwko Kings, by kontynuować naszą mistrzowską ścieżkę – kończy Dausin.

Mecz w Krakowie startuje o 13. Spotkanie będzie relacjonowane na serwisie youtube, szczegóły dotyczące transmisji będzie można znaleźć w dniu meczu na facebooku Lowlanders.  Mecz będzie transmitowany w Pubie Piwnica Astoria.

Program 6. kolejki LFA1

Sobota: Kraków Kings – Lowlanders Białystok (godz. 13),

Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers – Warsaw Mets (13),

Seahawks Gdynia – Panthers Wrocław (17).

Niedziela: Towers Opole – Wilki Łódzkie (13),

Tychy Falcons – Armia Poznań (15.30).

Pauzują: Wataha Zielona Góra, Rhinos Wyszków.

Tabela LFA1 – Grupa Północna:

 1. Seahawks 4 6          64
 2. Mets 4          4          14
 3. LOWLANDERS 4  4          -10
 4. Lakers 4 4          -28
 5. Rhinos 4  0          -78
 6. Wilki 4 0          -130

Tabela LFA1 – Grupa Południowa:

 1. Panthers 3 6          120
 2. Falcons 4 6          84
 3. Armia 5 6          9
 4. Wataha 4 4          -3
 5. Kings 3  4          -9
 6. Towers 4 4          -23