» Pojazdy zelektryfikowane Forda docenione po raz kolejny. Marka zdobyła dwie statuetki w plebiscycie Fleet Derby 2022

Pojazdy zelektryfikowane Forda docenione po raz kolejny. Marka zdobyła dwie statuetki w plebiscycie Fleet Derby 2022

  Dodano: 2022-06-22

Wyświetlono: 18 razy

Ford Polska otrzymał dwie statuetki w tegorocznej edycji prestiżowego plebiscytu branży flotowej Fleet Derby 2022. Marka po raz kolejny została nagrodzona za swoje innowacyjne podejście do zagadnienia elektromobilności.

Wyraźny trend w strategii biznesowej Forda

Obie przyznane Ford Polska nagrody dotyczą samochodów niskoemisyjnych. Statuetkę otrzymał Ford Mustang Mach-E GT, który został najlepszym osobowym samochodem elektrycznym w kategorii Samochody Niskoemisyjne.

 

Najlepszym użytkowym samochodem hybrydowym typu plug-in został natomiast Ford Transit Custom. To kolejna nagroda dla tego modelu, który nie miał sobie równych także w 2021 roku.

 

– Obydwa wyróżnienia doskonale pokazują nasz kierunek, jeśli chodzi o działania flotowe. To niezawodne, zelektryfikowane napędy, które spotykają się z zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale także biznesowych. Pod tym względem zainteresowanie nie tylko E-Transitem, ale także Mustangiem Mach-E przechodzi nasze oczekiwania. Klienci doceniają nie tylko praktyczne walory obu modeli, ale także frajdę z jazdy, jaką zapewnia każdy z nich. Już wkrótce będziemy mogli zaprezentować kolejne w pełni elektryczne modele, w tym E-Transita Customa, którego spalinowa wersja jest europejskim bestsellerem – powiedział Karol Jelonek, Kierownik Działu Sprzedaży Flotowej Ford Polska.

 

Nagrody zdobyte przez Forda w plebiscycie Fleet Derby są kolejnymi wyróżnieniami, które otrzymały samochody zelektryfikowane marki w Polsce. Tylko w ostatnim czasie Mustang Mach-E zdobył  główną nagrodę w najbardziej prestiżowej kategorii plebiscytu Auto Lider 2022 – Premiera motoryzacyjna, a także w kategorii Crossover/SUV klasy średniej. Zaś E-Transit został Użytkowym Samochodem Roku w konkursie Samochód Roku 2022 Wirtualnej Polski.

 

Czym są Fleet Derby?

Fleet Derby to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych w branży flotowej plebiscytów na rynku. W tym roku odbyła się już jedenasta edycja wydarzenia organizowanego przez wydawcę magazynu „Fleet”.

 

Co roku nagradzane w nim są osoby i firmy, które od poprzedniego plebiscytu wyróżniły się na rynku działaniami na rynku flotowym. Celem plebiscytu od lat jest przedstawianie i promowanie najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań skierowanych do klientów biznesowych.

 

W związku z transformacją całego rynku samochodowego, do plebiscytu dołączają kolejne kategorie związane z elektromobilnością. Łącznie w 2022 roku nagrody rozdano w 8 głównych kategoriach i 40 podkategoriach.

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Ford przesuwa granice osiągów i otwartości na potrzeby innych, prezentując podczas Goodwood elektrycznego SuperVana i „Bardzo Tęczowego Raptora”
» Jaki samochód dostawczy dla firmy? Ford oferuje kompleksową obsługę z atrakcyjnym finansowaniem.
 Inne artykuły

» #TogetherWeChange: Audi na GREENTECH FESTIVAL 2022 2022-06-22
  GREENTECH FESTIVAL 2022 #TogetherWeChange – Pod tym hasłem startuje GREENTECH FESTIVAL 2022. Największy w Europie festiwal ekologicznych innowacji, inspiracji i pomysłów odbywa się w dniach 22-24 czerwca 2022 r. na terenie dawnego lotniska Tegel w Berlinie. Audi po raz kolejny … więcej »

» Więcej salonów marki CUPRA w Polsce 2022-06-21
  Cupra salon W ramach procesu ujednolicania sieci dealerskiej marek SEAT i CUPRA, w czerwcu działalność rozpocznie 7 nowych punktów CUPRY, a co za tym idzie, w każdym salonie SEAT-a, będzie można zamówić samochód marki CUPRA. Docelowo dedykowane młodszej marce showroomy z… więcej »

» SUKCESY SPRZEDAŻOWE MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV I L200 2022-06-20
  Mitsubishi L200 Stark Najnowsze raporty Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM dotyczące liczby zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów pokazują, że hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV oraz pickup L200 cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich kl… więcej »

» ZRÓWNOWAŻONY ŁAŃCUCH DOSTAW FORDA 2022-06-20
  Ford S-Max Hybrid Ford, jako lider branży motoryzacyjnej stale dąży do zmniejszania wpływu swojej działalności na środowisko. Producent skupia się m.in. na pozyskiwaniu surowców powstających wyłącznie w odpowiedzialny sposób. Firma znacznie przyczynia się w ten sposób nie tylko… więcej »

» Volkswagen Multivan „Rodzinnym Samochodem Roku 2022” 2022-06-10
  Volkswagen Multivan Rodzinnym Samochodem Roku Już po raz piąty redakcje Autokult.pl i Autocentrum.pl wspólnie wybrały najlepsze motoryzacyjne premiery roku. W 2022 r. 38 samochodów walczyło o tytuły w 10 kategoriach, a dodatkowo, w jednej z nich o zwycięstwie decydowali internauci za pośrednictwem interne… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama

Reklama