Reklama

Pojazdy odzyskane w weekend

W piątek (15.03.2019 r.) wspólny patrol funkcjonariuszy z Placówki SG w Augustowie i Sejnach zatrzymał do kontroli na drodze krajowej nr 8 Mercedesa Sprintera na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżował 54-letni obywatel Litwy. W trakcie weryfikacji dokumentów okazało się, że auto figuruje w bazach danych  jako utracone w listopadzie 2018 roku na terytorium Wielkiej Brytanii. Szacunkowa wartość Mercedesa z 2014 roku wynosi 60 tys. zł. Kierowcę wraz z pojazdem przekazano do dyspozycji Policji w Augustowie.

Natomiast w sobotę na terenie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy odzyskano dwa pojazdy. W trakcie odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski w samochodzie marki Iveco z 2012 roku wartym 50 tys. zł oraz motocyklu marki Yamaha o wartości 3,5 tys. zł  funkcjonariusze stwierdzili ingerencję osób trzecich w polu numerowym nadwozia. Kierowców – obywateli Białorusi przesłuchano w charakterze świadków, a pojazdy po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji przekazano funkcjonariuszom Policji w Sokółce.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 18 pojazdów o łącznej wartości prawie 1,4 mln zł.

  • Pojazdy odzyskane w weekend Pojazdy odzyskane w weekend
  • Pojazdy odzyskane w weekend Pojazdy odzyskane w weekend
  • Pojazdy odzyskane w weekend Pojazdy odzyskane w weekend