Reklama

Podziel się uśmiechem i zostań wolontariuszem Fundacji Dr Clown

Fundacji Dr Clown poszukuje wolontariuszy w Białymstoku. Zostań menadżerem uśmiechu i dołącz do kolorowego zespołu najbardziej uśmiechniętej organizacji w Polsce!

W związku z powrotem na szpitalne oddziały Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy w Białymstoku. Nabór skierowany jest do osób, które chciałyby odwiedzać małych pacjentów w szpitalu jako Doktor Clown, a także tych, które chcą wspomóc fundację oferując wsparcie graficzne, psychologiczne czy logistyczne.

Czym zajmują się wolontariusze?

Wolontariusze Fundacji Dr Clown realizują program „terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych. Wykorzystując uśmiech i zabawę odwracają uwagę małych pacjentów od szpitalnej rzeczywistości, wzmacniają motywację do walki z chorobą i przywracają poczucie bezpieczeństwa. Wizyty Doktorów Clownów mają na celu zminimalizowanie napięć emocjonalnych, uczucia zagrożenia, strachu
i lęku spowodowanych trudną sytuacją chorego oraz przyspieszenie rekonwalescencji.

Gdzie się zgłosić?

Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Dr Clown proszone są o przesłanie wiadomości mailowej na adres: marta.gosiewska@drclown.pl. Dla wszystkich odbędzie się spotkanie informacyjne, a następnie obowiązkowe szkolenie wstępne. Aby zostać wolontariuszem Fundacji Dr Clown należy mieć ukończone 18 lat.

O Fundacji Dr Clown:

Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają w ten sposób do prawie 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 100 miastach w całej Polsce. Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania, ale program terapii śmiechem kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od 1 czerwca 2020 rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online z Doktorami Clownami w ramach usługi Śmiechofonu.

Reklama