Reklama

Podziękowania od ministra Mariusza Kamińskiego dla funkcjonariuszek Straży Granicznej zaangażowanych w działania na wschodniej g…

Działania te były związane z kryzysem migracyjnym, wywołanym przez reżim białoruski. W spotkaniu wzięli także udział wiceminister Błażej Poboży, komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga oraz rzecznik prasowy por. SG Anna Michalska.

Bardzo się cieszę, że mogę się dziś spotkać z Paniami z okazji Święta Straży Granicznej i podziękować za zaangażowanie w służbę – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas spotkania.

Dziękuję za gotowość do najwyższych poświęceń w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, za codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa i nienaruszalności granic naszego kraju. Wasz profesjonalizm i oddanie są godne najwyższego szacunku – dodał minister.

Podziękowania od ministra odebrały chor. SG Marzena Muraszewska oraz st. sierż. SG Joanna Sakowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Chor. SG Marzena Muraszewska służy w Straży Granicznej od 10 lat. Podczas działań na wschodniej granicy pełniła obowiązki w Placówce SG w Kuźnicy. Od lutego br. związana jest ze Strzeżonym Ośrodkiem dla Cudzoziemców w Białymstoku. St. sierż. SG Joanna Sakowicz pełni służbę w Placówce SG w Czeremsze. W Straży Granicznej służy od 7 lat.

Podczas spotkania szef MSWiA podziękował również por. SG Annie Michalskiej za profesjonalizm i codzienną służbę.

zdj. MSWiA

Reklama