PODZIAŁ PUNKTÓW W GDAŃSKU

Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe 2:2 z Lechią Gdańsk w meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gole dla Jagi strzelali niezawodni Hiszpanie – Marc Gual i Jesus Imaz.

Trener Maciej Stolarczyk wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i względem poprzedniego spotkania ze Stalą nie dokonał żadnej zmiany w wyjściowym składzie.

Potyczka w Gdańsku rozpoczęła się w możliwie najlepszy sposób dla „Żółto-Czerwonych”. Już w 3. minucie Marc Gual wymanewrował defensywę gospodarzy w ich polu karnym i mierzonym uderzeniem w długi róg pokonał Dusana Kuciaka. Warto podkreślić, że dla Hiszpana było to trzecie w tym tygodniu trafienie w PKO BP Ekstraklasie, ponieważ poprzednie dwa zaliczył w poniedziałkowym starciu ze Stalą Mielec.

W 13. minucie zagotowało się w naszym polu karnym. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka spadła w przed naszą bramką, jednak jedno uderzenie zostało zablokowane, a próbę Paixao kapitalnie obronił Alomerović. Po chwili sytuację wyjaśnił Puerto wybijając futbolówkę.

Jagiellonia mogła podwyższyć prowadzenie w 21. minucie. Po koro kowym rozegraniu piłki przed polem karnym gospodarzy Marc Gual oddał piłkę Jakubowi Lewickiemu na 16. metrze. Dzisiejszy solenizant zdecydował się na strzał, ale piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Kuciaka.

W 30. minucie Jaga stworzyła kolejną świetną okazję. Tym razem po podaniu Imaza z piłką w polu karnym znalazł się Nene. Portugalczyk uderzył lekko, ale precyzyjnie. W tej sytuacji kapitalną interwencją popisał się Dusan Kuciak, który odbił piłkę na korner.

Lechia mogła wyrównać w 35. minucie meczu, kiedy jeden z jej zawodników zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego. Podobnie jak wcześniej, tak i tym razem górą z tego starcia wyszedł Zlatan Alomerović.

W przerwie trener Stolarczyk dokonał dwóch zmian. Na placu gry pojawił się Tomasz Kupisz, dla którego był to pierwszy występ w „Żółto-Czerwonym” trykocie po ponad dziewięcioletniej przerwie.

W 52. minucie Lechia doprowadziła do wyrównania. Flavio Paixao otrzymał prostopadle podanie z drugiej linii i w sytuacji sam na sam z Alomeroviciem nie dał szans naszemu golkiperowi na skuteczną interwencję.

Jagiellonia mogła odpowiedzieć już dwie minuty później. Po dośrodkowaniu Prikryla piłkę zgrywał głową Jesus Imaz, do piłki dopadł Nene, ale, piłkę po strzale Portugalczyka zdołał jeszcze odbić Kuciak.

Co nie wyszło pochodzącemu z Azorów zawodnikowi, udało się Imazowi w 55. minucie. Jesus po podaniu Prikryla przejął piłkę w polu karnym gospodarzy i pokonał Dusana Kuciaka. Był to jego już 47. gol w barwach Jagiellonii, co oznacza, że do wyrównania rekordu Tomasza Frankowskiego Katalończykowi brakuje zaledwie sześciu goli.

W 72. minucie Bojan Nastić po dośrodkowaniu w nasze pole karne zagrał piłkę ręka, a sędzia po video weryfikacji podyktował rzut karny dla gdańszczan. W 73. minucie Flavio Paixao precyzyjnje uderzył w prawy róg, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do brami obok bezradnego Alomerovicia.

W 76. minucie Marc Gual przejął piłkę na 16 metrze. Katalonczyk zdecydował się na strzał, ale piłka poszybowała kilkanaście centymetrów nad bramką strzeżoną przez Kuciaka.

W 87. minucie Stec otrzymał piłkę na prawej stronie boiska. Zawodnik Lechii minął Łaskiego i oddał strzał w krótki róg, jednak w tej sytuacji pewnie interweniował Alomerović.

Już w czasie doliczonym do drugiej połowy Jesus Imaz uderzał z linii 16 metrów, jednak świetnie interweniował Kuciak.

Szczeacia próbował także Maciej Gajos. EksJagiellończyk zdecydował się na strzał z około 30 metrów, jednak piłka minimalnie minęła bramkę Zlatana.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a Jagiellonia przedłużyła do siedmiu serię bez porażki.