Reklama

Podsumowania i transfery

Na portalu jagiellonia.pl znaleźć można podsumowanie rundy jesiennej:

– Nie da się wystawić jednej oceny za zakończoną już rundę. Dobrze spisywaliśmy się na wyjazdach, ale porażki 0:4 przed własną publicznością po prostu nam nie przystoją. Przez ostatnie pół roku zmagaliśmy się z wieloma kontuzjami, które miały niestety wpływ na naszą grę – powiedział w obszernym wywiadzie podsumowującym całą rundę trener Ireneusz Mamrot

Czwarte miejsce w ligowej tabeli pozwala Żółto-Czerwonym wiosną powalczyć ponownie co najmniej o podium LOTTO Ekstraklasy. Nie należy również zapominać o letnich emocjach w Lidze Europy, a także Pucharze Polski. Jaga jest w nim już w ćwierćfinale i tylko dwa kroki dzielą ją od finału na Stadionie Narodowym.

Zanim jednak przyjdzie wiosna, również zimą w Białymstoku będzie się działo. Zgodnie z zapowiedzią trenera Ireneusza Mamrota, w drużynie nie zabraknie zmian i będzie ich najwięcej za kadencji 48-letniego szkoleniowca.

Na listę transferową trafiło czterech piłkarzy – Lukas Klemenz, Mateusz Machaj, Łukasz Burliga i Cillian Sheridan.


Władze klubu potwierdzają też odejście bramkarza Mariana Kelemena. Słowacki golkiper zwany przez kibiców – Supermario, był jednym z filarów zespołu. Jego udane interwencje niejednokrotnie ratowały Żółtoczerwonych z poważnych tarapatów.

Nic zatem dziwnego, że poszukiwani są piłkarze, którzy mogliby wzmocnić linię obrony.

Źródło: jagiellonia.pl