Reklama

Podlaskie Śniadanie Mistrzów 2019

W Ogrodzie Branickich od czterech lat odbywają się pikniki kulinarne, które przyciągają wielu białostoczan i turystów. Na pierwsze w tym roku Podlaskie Śniadanie Mistrzów zapraszamy 22 czerwca. Kolejny piknik został zaplanowany na 10 sierpnia.

W Białymstoku odbyło się do tej pory 6 edycji Podlaskiego Śniadania Mistrzów. Ten plenerowy piknik kulinarny zyskał uznanie mieszkańców, turystów, kucharzy i restauratorów. Od 2015 r. buduje kulinarną markę miasta, wspiera społeczność smakoszy, organizuje czas rodzinom.

– W tym roku kontynuujemy inicjatywę organizacji pikników kulinarnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem białostoczan i turystów. Podlaskie Śniadanie Mistrzów to wspaniała promocja naszego miasta i regionalnych tradycji kulinarnych. Cieszę się, że w tym sezonie letnim odbędzie się dwa razy – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Pierwsza tegoroczna edycja (22 czerwca) odbędzie się pod hasłem „Świat na talerzu”. Będzie inspirowana podróżami i kuchniami z różnych stron świata. Jak co roku restauratorzy przygotują specjalne menu, a wystawcy swoje najlepsze produkty. Zostanie zaprezentowana bogata oferta gastronomiczna miasta. Piknikowi będą towarzyszyć liczne warsztaty, prezentacje, animacje, gry i zabawy dla dzieci. Także konsulaty i ambasady przygotują prezentacje wybranych krajów. Zostaną zorganizowane również kąciki nauki języków obcych, pokazy i nauka tańców narodowych dzieci, gry edukacyjne z wielką piłką – globusem. Wydarzeniu będą towarzyszyć: Trzeci Białostocki Festiwal Kawy i Drugie Ogólnopolskie Mistrzostwa Baristów w Latte Art.

Drugie spotkanie z cyklu zostało zaplanowane na 10 sierpnia. Odbędzie się pod hasłem „Mistrzowie grilla”. O tym motywie przewodnim wydarzenia zadecydowali internauci, uczestnicząc w specjalnej ankiecie na Facebooku. Podczas tego pikniku wystawcy skupią się na przygotowaniu różnych potraw z grilla. Odbędzie się konkurs dla szefów kuchni „Mistrz grilla”. Organizatorzy przygotują też inne dodatkowe atrakcje.

Na promocję Białegostoku podczas Podlaskiego Śniadania Mistrzów Miasto przeznaczyło w tym roku 45 tys. zł.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok