Reklama

Podlaskie Dni Matematyki 2021

Warsztaty oraz wykłady popularyzujące matematykę wśród młodzieży!


W dniach 11.12 oraz 13-15.12.2021 r. odbędą się Podlaskie Dni Matematyki 2021. To już kolejna edycja wydarzenia, które promuje królową nauk – matematykę. Wydarzenie jest organizowane przez: Wydział Informatyki PB oraz Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Część wykładów odbywa się w ramach realizacji projektu
„Matematyka wokół nas” finansowanego przez Fundację mBank. Podlaskie Dni Matematyki to cykl wykładów i warsztatów, których celem jest popularyzacja matematyki. Wydarzenie wyróżnia z pewnością różnorodność tematów, udział ekspertów z całej Polski, w tym wykładowców akademickich z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, a także możliwość udziału wielu grup wiekowych.


– Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, ale także ich nauczycieli, rodziców oraz studentów i pasjonatów matematyki – zachęca Dziekan Wydziału Informatyki dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB, przewodnicząca Podlaskich Dni Matematyki 2021.


Organizatorzy liczą, że formuła zajęć online pozwoli na liczny udział młodzieży z całego kraju, szczególnie z klas maturalnych, których uczniowie otrzymają tutaj solidną porcję wiedzy, przydatnej w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Wykłady i zajęcia mają praktyczny wymiar, ale co ważne – w sposób przyjazny i atrakcyjny przybliżają zagadnienia matematyczne na wielu poziomach trudności. Będzie zatem i trygonometria, geometria fraktalna, nierówności kwadratowe, ale i zadania szaradziarskie, czy łamigłówki. Już same tytuły prezentacji udowadniają, że matematyka może być przedstawiona w atrakcyjny sposób. Przykładem są choćby wykłady ekspertów z Wydziału
Informatyki Politechniki Białostockiej – dr inż. Anny Borowskiej „Ściśle tajne, czyli początki kryptografii”, czy Katarzyny Topolewicz – „Czy hipopotam ma szansę przegonić lwa”. Dodatkową atrakcją każdego wykładu będzie krótki quiz, w którym zostaną nagrodzone najlepsze lub najszybsze odpowiedzi.

Zajęcia odbędą się w ciągu czterech dni, w godz. 8:00 do 19:00. Wydarzenie jest bezpłatne i wszyscy mogą wziąć w nim udział. Każdy wykład lub warsztat będzie miał podany otwarty link dostępu do platformy na MS Teams lub ZOOM we wskazanych godzinach. Większość zajęć będzie prowadzona w języku polskim, jednakże w programie znajdą się również atrakcyjne prezentacje w języku angielskim.
Program wydarzenia znajduje się na stronie: http://pdm.wi.pb.edu.pl/

źródło: Dział Promocji Politechniki Białostockiej

Reklama