Reklama

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy zakończył rok akademicki

Była to 15. edycja projektu, w którym wzięło udział 200 małych studentów. W sobotę, 9 czerwca, w uroczystości wręczenia dyplomów i zakończenia roku wzięli udział absolwenci Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego (PUD). Przedsięwzięcie koordynuje Politechnika Białostocka (PB), a dofinansowuje już od kilku lat Województwo Podlaskie. W wydarzeniu na Wydziale Elektrycznym PB uczestniczył marszałek Łukasz Prokorym.


Mały absolwent z Bielska Podlaskiego mówił, że chętnie będzie kontynuował naukę na PUD w przyszłym roku.

– Wszystko mi się bardzo podobało. Mieliśmy różne wycieczki i zajęcia z mechaniki, elektryki, energetyki powietrznej, a to bardzo mnie interesuje. Poznałem też wielu nowych kolegów. Chciałbym w przyszłym roku móc tu przyjeżdżać, ale teraz będą wakacje i to jest najfajniejsze – dodał radośnie.

Uroczystość zakończenia roku akademickiego 2023/2024 była okazją do pogratulowania uczniom udziału w tej wielkiej przygodzie w świat nauki. Podziękowania i dyplomy odebrali uczestnicy czterech inicjatyw funkcjonujących w ramach PUD: Augustowski, Białostocki, Bielski i Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: zastępca prezydenta miasta Tomasz Klim, burmistrzowie Augustowa, Bielska Podlaskiego, Siemiatycz.

Monika Pańko
fot.: Paweł Krukowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama