Podlaski Puchar Polski dla Ruchu

„Okręgowy puchar 2021/2022 nie pojechał z nami do Bielska. W rozgrywanym w Zambrowie finale 3:0 zwyciężył Ruch Wysokie Mazowieckie.

Wszystkie gole padły po uderzeniach głową. W 7 minucie Judzicki ze środka boiska wrzucił na wbiegającego w pole karne Paskę. Boczny obrońca zagrał głową z okolic narożnika szesnastki w taki sposób, że piłka wysokim łukiem wpadła w długi róg bramki Plisiuka. Kolejne dwa gole wyglądały podobnie. Brokowski z lewego skrzydła dośrodkowywał na głowę niekrytego Jackiewicza, a grający trener Ruchu celnie główkował w 27 i 66 minucie.

Swoje najlepsze okazje mieliśmy w końcówce, już przy stanie 0:3. W 79 minucie Dzienis trafił w słupek po płaskim i mocnym dograniu od Stypułkowskiego. W doliczonym czasie drugie nasze aluminium padło po strzale Kacprowskiego. Piłka przełamała ręce bramkarza i także zatrzymała się na słupku. Te ostatnie minuty to był już otwarty futbol i także rywale mogli zdobyć jeszcze bramki, ale zapobiegał im Plisiuk i obrona. Ogółem wynik oddaje, że byliśmy w tym finale drużyną gorszą.

Gratulujemy zdobywcy pucharu, MKS RUCH Wysokie Mazowieckie i życzymy udanych występów na szczeblu centralnym pucharu w przyszłym sezonie. Dziękujemy naszym kibicom, którzy dziś licznie pojechali do Zambrowa i wspierali nas mimo niekorzystnego wyniku. Dzięki także piłkarzom za tą kampanię pucharową, w której zagrali kilka fajnych i godnych zapamiętania meczów. Sezon się nie kończy, jeszcze trochę dobrego ligowego grania przed nami.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Tur Bielsk Podlaski 3:0 (2:0)