Reklama

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

„Przyszłość należy do wyobraźni” – pod takim hasłem w dniach 7-13 maja odbędzie się osiemnasta edycja Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. W tym wyjątkowym wydarzeniu popularyzującym wiedzę i osiągnięcia nauki wezmą udział dzieci, młodzież i dorośli. Wśród partnerów i patronów imprezy jest także Miasto Białystok oraz Prezydent Miasta Białegostoku.   

Organizatorami festiwalu są białostockie uczelnie wyższe, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach oraz Stadion Miejski. Dla uczestników wydarzenia przygotowali kilkaset atrakcyjnych propozycji. Będzie okazja, aby spojrzeć na naukę jako dostępną i zrozumiałą, spotkać się z ekspertami, a także zwiedzić niedostępne na co dzień laboratoria badawcze i pracownie. To przygoda, którą może przeżyć każdy, niezależnie od wieku i posiadanej wiedzy.

Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się w dniach 7-13 maja na wszystkich uczelniach. Już drugiego dnia (8 maja) można będzie wybrać się na Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

– Zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty, pokazy, eksperymenty. Dla młodszych uczestników imprezy zostanie udostępniona strefa zabaw i animacji – zaprasza zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – To świetna okazja, aby nie tylko wzbogacić swoją wiedzę, ale też skorzystać z inspirującej, rodzinnej rekreacji.

Wstęp na imprezy XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki będzie bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na część wykładów, prezentacji oraz warsztatów obowiązują zapisy. Udział w wydarzeniach można zarejestrować do 30 kwietnia na stronie festiwalu, tam także można znaleźć szczegółowe informacje o tegorocznej edycji i programie.

Anna Kowalska

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama