Reklama

Podlascy terytorialsi wicemistrzami WOT w pływaniu

Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Wojsk Obrony Terytorialnej w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 187 zawodników ze wszystkich Brygad OT, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, Centrum Szkolenia WOT, Szkoły Podoficerskiej SONDA oraz Dowództwa WOT.

Mistrzostwa odbyły się w dniach od 8 do 10 września br. na obiekcie sportowym Arena Zegrze. Uczestniczyło w nich 20 reprezentacji. Zawodnicy mierzyli się w kategoriach:

  • Mężczyźni: 50 m i 100m stylem dowolnym, 50 m i 100 m stylem klasycznym, 50 m i 100 m stylem grzbietowym, 50 m i 100 m stylem motylkowym
  • Kobiety: 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym
  • Sztafety: 4×50 m stylem dowolnym (4 kobiety), 4×50 m stylem dowolnym (4 mężczyzn), 4×50 m stylem zmiennym (4 mężczyzn)

Podlascy terytorialsi osiągnęli sukcesy indywidualne w czterech kategoriach:

  • złoto: 100 m stylem klasycznym (mężczyźni od 36 lat) – sierż. Tomasz z kompanii saperów,
  • złoto: 50 m stylem dowolnym kobiet (wiek od 36 lat) – szer. Katarzyna z 12 batalionu lekkiej piechoty Suwałki,
  • brąz: 100 m stylem klasycznym (mężczyźni do 35 lat) – st. szer. spec. Piotr z 11 batalionu lekkiej piechoty Białystok,
  • brąz: 100 m stylem motylkowym (mężczyźni do 35 lat) – szer. Mateusz z 14 batalionu lekkiej piechoty Hajnówka.
  • brąz: 50 m stylem motylkowym (mężczyźni od 36 lat) – szer. Bartosz z 12 batalionu lekkiej piechoty Suwałki.

W mistrzostwach brali udział obecni, jak i byli zawodnicy klubów sportowych. Kiedyś byłam już wielokrotną mistrzynią Wojska Polskiego w pływaniu. Jestem i zawsze byłam dumna z polskiego munduru i cieszę się, że mogę przynieść dumę zarówno swojemu batalionowi, jak i brygadzie – szer. Katarzyna z 12 batalionu lekkiej piechoty Suwałki.

W klasyfikacji generalnej reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej uplasowała się na drugim miejscu:

1. 14 Zachodniopomorska Brygada OT / 444 pkt

2. 1 Podlaska Brygada OT / 388 pkt

3. 2 Lubelska Brygada OT / 363 pkt

Drużynowo po dwóch latach nieobecności wróciliśmy na podium. Cała drużyna ciężko zapracowała na srebro – stwierdził sierż. Tomasz z kompanii saperów. Ponadto, męska sztafeta 50 m stylem zmiennym zajęła drugie miejsce. Do złota zabrakło jej zaledwie 1 sekundy.

Celem organizacji Mistrzostw WOT w pływaniu było przede wszystkim umożliwienie zaprezentowania poziomu wyszkolenia sportowego i wyłonienie najlepszych żołnierzy- sportowców w tej dyscyplinie. Zawody mają również na celu propagowanie wśród żołnierzy zdrowego stylu życia oraz inspirowanie ich i środowisk wojskowych do utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej.

Wśród tegorocznych sukcesów żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej są m.in. Mistrzostwo Wojsk Obrony Terytorialnej w Pięcioboju Wojskowym (kategoria mężczyzn) oraz brązowy medal Mistrzostw Wojska Polskiego w Biegach Przełajowych (mężczyźni od 45 lat, 8 000 metrów).

Reklama

Reklama