Reklama

Początek nowego sezonu Lowlandersów

Białostoccy mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim – drużyna Lowlanders – rozpoczęła nowy sezon. Ma za sobą już dwa mecze, kolejnych sześć przed nimi. Najbliższy, z drużyną Tychy Falcons, odbędzie się już jutro (6 kwietnia) o godz. 12.00 na białostockim Stadionie Miejskim.

Ten sezon Lowlandersi rozpoczynają ze zmienionym sztabem szkoleniowym. W sztabie znaleźli się dwaj trenerzy ze Stanów Zjednoczonych: Alex Burdette i Bob Conroy. Do tego grona dołączył również Tomasz Żukowski, główny trener juniorów i grający dotąd zawodnik.

Cieszy nas również obecność coraz większej liczby zawodników, których wychowaliśmy i którzy rok temu zostali brązowymi medalistami rozgrywek juniorskich. Warto wspierać młodzież i dawać im szansę gry, tym bardziej, że są oni stąd – powiedział prezes klubu Lowlanders Piotr Morko. – Naszym celem w najbliższym sezonie jest dotarcie do finału rozgrywek Ligi Futbolu Amerykańskiego, a jeśli to się uda, to oczywiście wygrana i obronienie tytułu mistrza Polski z 2018 roku.    

Po ubiegłorocznym, pełnym sukcesów sezonie, podczas spotkania drużyny z prezydentem miasta, zadeklarowaliśmy większe wsparcie Lowlandersom. Na mocy umowy promocyjnej z drużyną w tym roku przekazujemy jej 150 tys. zł – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Mamy nadzieję, że ta kwota pomoże drużynie w realizacji celów sportowych i Lowlandersi będą obecni w przestrzeni naszego miasta. Warto też dodać, że futbol amerykański jest pozytywnie odbierany przez mieszkańców miasta i buduje wizerunek marki Wschodzący Białystok.

Informacje dotyczące zmian i zamierzeń Lowlandersów zostały przekazane podczas spotkania w Polskim Radiu Białystok, gdzie dziś (5 kwietnia) o godz. 18.00 zostanie otwarta wystawa zdjęć Zofii Roszkowskiej „Best from the East”, prezentującej ujęcia z meczów drużyny w sezonach 2015-2019.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok