Reklama

Pobiły mężczyznę – odpowiedzą przed sądem

 Pechowo zakończył się wczorajszy wieczór dla jednego z mieszkańców Białegostoku. 21-letni mężczyna został pobity i okradziony przez trzy młode, pijane kobiety. Napastniczki już zatrzymano; prawdopodobnie zostaną również tymczasowo aresztowane…

 W nocy do przejeżdżającego ulicą Sienkiewicza patrolu policji podszedł młody mężczyzna. 21-latek zgłosił funkcjonariuszom, że został pobity i okradziony przez trzy kobiety. Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło kilka minut wcześniej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w momencie gdy stojąc na przystanku oczekiwał na autobus podeszły do niego trzy młode kobiety i zaproponowały wspólne wypicie piwa w pobliskiej bramie. Chłopak dał się skusić. Jednak zamiast obiecanego trunku otrzymał cios w głowę. Gdy upadł kobiety dusiły, a następnie kopały go. Ukradły mu również portfel i telefon komórkowy. Chwilę później z łupem zbiegły pozostawiając w bramie poturbowaną ofiarę.

Pobity mężczyzna doszedł do przystanku i widząc przejeżdżający radiowóz poinformował o zdarzeniu funkcjonariuszy. Policjanci razem z pokrzywdzonym spenetrowali rejon gdzie doszło do zdarzenia. Napastniczki zostały zatrzymane kilkaset metrów dalej. Okazało się, że wszystkie są mieszkankami Białegostoku. Kobiety w wieku 19, 21 i 26 lat zostały poddane badaniu na zawartość alkoholu. Alkomat wskazał, że były pijane. W wydychanym powietrzu miały od 0,8 do prawie 2,7 promila alkoholu. Najbardziej pijana 26-latka została odwieziona do szpitala z objawami padaczki alkoholowej. Jej wspólniczki trafiły do policyjnej izby zatrzymań.

Prowadzący postępowanie w tej sprawie policjanci z II białostockiego komisariatu z pewnością wyjaśnią czy napastniczki nie mają na sumieniu innych podobnych zdarzeń.

Reklama