Reklama

Plaża Open 2024 przeszła do historii

Julia Kielak i Marta Łodej oraz Igor Ciemachowski i Piotr Groszek – to najlepsze duety siatkarskie, które wygrały turniej Plaża Open 2024 w Białymstoku. Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” przez trzy dni był centrum siatkówki plażowej. Zawody to nie tylko sportowe emocje, ale także wiele radości i zabawy dla kibiców na trybunach.

Do eliminacji w turnieju Plaża Open w Białymstoku przystąpiło 50 drużyn: 21 par siatkarek i 29 duetów mężczyzn. Z awansu do turnieju głównego mogło cieszyć się w sumie 16 drużyn. Po dwóch dniach rozgrywek w niedzielę, 9 czerwca przy pięknej pogodzie i świetnym dopingu kibiców rozegrano finałowe mecze. 
W rywalizacji kobiet do finału dotarła para Julia Kielak i Marta Łodej, która zmierzyła się z duetem Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska. Mecz był niezwykle zacięty z tie-breakiem. Pierwszy set wygrały Kielak i Łodej z wynikiem 21:19. W drugiej części prowadziły już już rywalki wygrywając set „na przewagi” 24:22. Tie-break był bardzo emocjonujący, a ostatecznie 15:13 triumfowała para Julia Kielak i Marta Łodej. 
W finale mężczyzn duet Jan Król i Mikołaj Miszczuk zagrał dzięki dzikiej karcie. To była gratka dla białostoczan i kibiców miejscowego REA BAS Białystok. Obaj siatkarze w nowym sezonie tradycyjnej siatkówki w rozgrywkach 1. ligi będą reprezentować barwy białostockiego klubu. Nowi gracze na dojlidzkim piasku zaprezentowali się doskonale. Jednak w finałowym meczu z Igorem Ciemachowskim i Piotrem Groszkiem musieli uznać wyższość przeciwników. Zmagania zakończyły się po dwóch setach z wynikami 22:20 i 26:24. Siatkarze białostockiego klubu zawody zakończyli ze srebrem. 
Z brązowymi medalami z Białegostoku wyjechały pary Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska oraz Robert Kozłowski i Piotr Filipowicz. 
Mecze finałowe transmitowane były przez TVP Sport. Wydarzenie Plaża Open w Białymstoku zorganizował Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji z firmą BDB Event.

Reklama

Reklama