Reklama

Planujesz rodzinny weekend? Odwiedź Muzeum Podlaskie! Ostatnie wolne miejsca na warsztaty dla najmłodszych w Muzeum Rzeźby Alfon…

Cały ten Alf! – 15 i 16 stycznia, godz. 12

  • Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, ul. Świętojańska 17.

Rzeźbiarz Alfons Karny słynął z wielkiego talentu i pasji tworzenia. Potrafił pracować nad rzeźbą przez wiele godzin w całkowitym skupieniu. Ale w czasie wolnym od pracy był duszą towarzystwa z zamiłowaniem do psot i żartów! Wówczas dla bliskich stawał się Alfem, a dla dzieci Wujkiem Kulfonem. Jak go postrzegali jedni i drudzy, najlepiej widać na rysunkach satyrycznych wykonanych przez jego przyjaciół, prezentowanych w muzeum.

Informacje i zapisy pod nr. tel.: 509 336 862.

Skrzydlaci jeźdźcy – 16 stycznia, godz. 10:30

  • Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, Ratusz, ul. Mickiewicza 45.

W bajkach bywa, że możemy cofnąć się w czasie, ale nie tylko. Również w bielskim muzeum można przenieść się w czasy Rzeczypospolitej Obojga Narodów, kiedy to dumą i potęgą naszej ojczyzny była husaria. Dzięki uczestnikom warsztatów muzealna sala zmieni się w „pole bitwy” wypełnione stworzonymi przez dzieci „skrzydlatymi” jeźdźcami. Tajniki sztuki wojennej uczestnicy poznają na wystawie „Chocim 1621. Na drodze Imperium”. Dodatkową atrakcją będzie wykonanie pracy plastycznej techniką cyjanotypii.

Informacje i zapisy pod nr. tel.: 509 336 841.

Gry i zabawy w synagodze – 15 stycznia, godz. 11

  • Muzeum w Tykocinie, ul. Kozia 2.

W ramach sobotniego spotkania muzeum zaprasza na warsztaty rodzinne „Gry i zabawy w synagodze”. W ich trakcie uczestnicy będą mieli możliwość poznania w praktyce zwyczajów i tradycji żydowskich. Wezmą muzeum pod lupę, ułożą wszystkie elementy układanki, a także poznają tajemne zakamarki synagogi. Spotkanie rozpocznie się 15 stycznia o godz. 11 w Wielkiej Synagodze w Tykocinie.

Informacje i zapisy pod nr. tel.: 509 336 597.

źródło: Muzeum Podlaskie
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Mateusz Duchnowski

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama