Planujesz remont mieszkania? Pomyśl o dekoracji

Dekorowanie mieszkania to bardzo osobista sprawa. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze koloru ścian, zakupie mebli czy dekoracji dopasowanych do stylu całego mieszkania. Chcesz, aby Twoje mieszkanie było utrzymane w stylu minimalistycznym czy teatralnym? Ile czasu i pieniędzy chcesz przeznaczyć na remont, czy dekorację? W niniejszym artykule opowiem o kilku kluczowych kwestiach, które należy wziąć pod uwagę przy urządzaniu mieszkania i przedstawię kilka pomysłów na to, jak sprawić, by stało się wyjątkowe i przytulne.

Jak udekorować swoje mieszkanie?

Udekorowanie mieszkania to jeden ze sposobów na szybki i efektowny wystrój wnętrza. Wiele osób szuka prostych, ale kreatywnych metod, aby to zrobić. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji, które możesz wykorzystać do dekoracji. Ważne jest jednak, aby zacząć od kolorów. Możesz wybierać spośród pastelowych/ jasnych lub „żywych” – wszystko zależy od aranżacji i stylu mieszkania. Wraz z farbą powinieneś również zastanowić się nad tym, jakie tekstury i style tkanin chcesz mieć na swoich meblach, zasłonach i sofach.

Obrazy czy plakaty?

Czas na szczegóły! Lubisz minimalizm czy wolisz napawać wzrok bogato zdobionym wnętrzem? W jednym i drugim przypadku warto postawić na ozdoby ścienne. Bez wydawania dużych pieniędzy możesz zdecydować się na zakup plakatów bądź obrazów ściennych. To proste rozwiązanie, dzięki któremu dodasz koloru i charakteru pustej ścianie. Obrazy ścienne i plakaty nadają Twojemu mieszkaniu nowy wygląd i najlepiej sprawdzają się w dużych przestrzeniach, które wymagają zapełnienia.

Fototapeta – idealna do nowoczesnych wnętrz

Istnieje wiele sposobów na uatrakcyjnienie pustej ściany. Oprócz wspomnianych już obrazów czy plakatów, można pokusić się o samoprzylepną fototapetę na jedną ścianę. To jeden z najlepszych sposobów na to, aby nasz salon, sypialnia lub inna przestrzeń była bardziej żywa i pogodna.

Samoprzylepna fototapeta jest bardzo łatwa w montażu. Wystarczy odpowiednio przygotować ścianę, a następnie przykleić fototapetę na wybraną powierzchnię. Ozdoba ta, choć większości osób wydaje się już zamierzchła, nadal zyskuje na popularności i to głównie we wnętrzach utrzymanych w nowoczesnym stylu.

Jak widać wcale nie musimy mieć wygórowanego budżetu, żeby móc cieszyć się pięknym wnętrzem!