Reklama

Plakat typograficzny – znacznie więcej niż dekoracja wnętrza

Plakat typograficzny – znacznie więcej niż dekoracja wnętrza

Jeśli szukasz nie tylko efektownej dekoracji mieszkania, ale także takiej, która do Ciebie po prostu przemówi, to rozwiązaniem jest plakat typograficzny w ramie. Dzięki niemu dodasz charakteru zwykłej aranżacji, a co więcej, zyskasz akcent o wyjątkowej mocy. Taka ozdoba zarówno ożywi przestrzeń, jak i wprawi Cię w znakomity humor. Dlaczego? Ponieważ zawarte w niej przesłanie albo Cię rozbawi, ale zmotywuje do działania. Pamiętajmy także o tym, że Święta już tuż-tuż, a taki plakat może się okazać znakomitym upominkiem pod choinkę. 

Plakat typograficzny to świetne rozwiązanie aranżacyjne i to co najmniej z kilku powodów. Po pierwsze, taki wzór jest uniwersalny. Jeśli wybierzemy przesłanie, które jest nam bliskie lub napis, który nas rozśmiesza, bez względu na zmieniające się trendy, taki akcent na ścianie będzie się nam podobał pomimo upływających miesięcy. Po drugie, plakaty możemy bardzo łatwo przewiesić w inne miejsce lub do innego pokoju, a nawet schować na jakiś czas, gdy zmieniamy aranżację ze zwykłej na świąteczną. Wyjmujemy wzór z ramy, zwijamy, chowamy do tuby i czekamy, aż wróci na niego odpowiednia pora. Po trzecie, tekst znajdujący się na takiej dekoracj może być świetnym bodźcem dla nas, by zrealizować stale odkładane na później cele. Jakie? Każdy z nas ma z pewnością swoje priorytety. Zobaczmy więc, jak możemy się zmotywować do działania.

Motywacja pod ręką

Wielkimi krokami zbliża się Sylwester i nowy 2019 rok, więc to znakomity czas, by pomyśleć o postanowieniach. Zamykamy dwanaście ostatnich miesięcy i z czystą kartą ruszamy w przyszłość. Może naszym celem będzie zrzucenie zbędnych kilogramów, zgrabna sylwetka i zdrowie ciało? A może od dawna zastanawiamy się nad zmianą pracy i zrobieniem całkiem innej specjalizacji? Bez względu na to, czy nasze marzenie jest proste czy trudne w realizacji, nie obejdzie się bez jednej zasadniczej rzeczy. Bez pierwszego kroku w celu jego spełnienia. I właśnie tutaj z pomocą przychodzi nam motywująca do działania typografia. Plakaty z chwytliwymi hasłami będą nam każdego dnia przypominać o tym, co sobie postanowiliśmy wraz z nowym rokiem. Wybierzmy więc wyrazisty wzór, który od razu rzuca się w oczy po wejściu do pokoju. Drukowana czcionka lub intensywny kolor będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o treść takiej dekoracji, możliwości mamy naprawdę mnóstwo. To zaledwie niewielka garść propozycji:

  • If you believe in it, then fight for it.
  • Shoot for the mars. Even if you miss, you’ll land among the stars.
  • Success is the best revenge.
  • Don’t wait for the perfect moment. Take the moment and make it perfect.

A gdzie taki plakat najlepiej zawiesić? Dobrym pomysłem może być sypialnia, gdzie zaczynamy dzień, lub przedpokój, w którym ubieramy się do wyjścia. Dzięki temu opuścimy dom z nastawieniem gotowym do działania!

Plakat, który rozbawi

A może jesteśmy bardzo mocno nastawieni na realizację naszych marzeń i potrzebujemy trochę luzu i wytchnienia, trochę dystansu do siebie i otaczającego nas świata, byśmy zbyt szybko nie opadli z sił w drodze do naszych celów? Jeśli czujemy, że tak właśnie jest, zdecydujmy się na zabawne plakaty z napisami. Zabawne lub takie, które nastawią nas pozytywnie. Do tej pory proponowaliśmy ozdoby do salonu i sypialni. Teraz mamy dwa rozwiązania idealne do kuchni. Z pewnością przypadną do gustu koneserom dobrych napojów. Nasz pierwszy pomysł to plakat dla wielbicieli stawiającej na nogi kawy – „A coffee a day keep the grumpy away” lub „Behind every successful person is a substantial amout of coffee”, drugi dla miłośników wina – „Wine is like duct tape – it fixes everything”. Dawkę optymizmu możemy wprowadzić także do salonu. Tutaj doskonale sprawdzą się pogodne hasła, nawet tak proste w wyrazie jak „uśmiechnij się”:

  • I was born to be real not to be perfect.
  • Life is pleasure. Enjoy it.
  • Collect moments not things.

Świąteczna typografia

Wspomnieliśmy już o tym, że coraz bliżej do Sylwestra, a po drodze mamy jeszcze Święta. Z pewnością większość z nas powoli szykuje się już do dekorowania domów i mieszkań. Wyciągamy ze strychu lub piwnicy pudła z ozdobami, a w sklepach szukamy także nowych dekoracji. By ożywić aranżację z zeszłego roku, postawmy na świąteczny plakat z napisami. Jeśli jesteśmy miłośnikami minimalizmu, w zupełności wystarczą nam napisane złotą czcionką życzenia Merry Christmas, a jeśli chcemy, by dekoracja bardziej rzucała się w oczy, postawmy na wzór udekorowany typowo świątecznymi akcentami – ostrokrzewem o czerwonych owocach i jemiołą. Święta to także czas obdarowywania naszych bliskich prezentami. Bożonarodzeniowy plakat to świetny pomysł na praktyczny i bardzo efektowny prezent pod choinkę. To podarunek, który każdego roku będzie spełniał swoją rolę.

Odpowiednia aranżacja wnętrza może zmienić nie tylko nasze mieszkanie. Doskonałym przykładem jest typograficzny plakat, którego optymistyczne lub motywujące przesłanie pomoże nam zrealizować marzenia lub rozpocząć dzień ze świetnym nastawieniem. Podarujmy sobie taką ozdobę lub obdarujmy nią kogoś bliskiego i sprawmy, by nie tylko wystrój stał się lepszy, ale także my sami.

Teksty przygotowany we współpracy z Myloview.pl