Reklama

Piknik w ramach akcji „Czysty Białystok”

Od czwartku do soboty (9-11 września) potrwa akcja „Czysty Białystok” organizowana przez Miasto. Okazją do podsumowania tej inicjatywy oraz do integracji uczestników ma być piknik, który odbędzie się 11 września przy Szkole Podstawowej nr 52.

Podczas integracyjnego pikniku nie zabraknie różnego rodzaju atrakcji. Zapewnią je: Departament Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej z Supraśla, Wodociągi Białostockie, firma Anima oraz Straż Miejska, która zademonstruje działanie „Smogobusa” i tresurę psów służbowych. Piknik odbędzie się w najbliższą sobotę, w godzinach 10.00-13.00. Zapraszamy uczestników akcji „Czysty Białystok” do Szkoły Podstawowej nr 52 w Dojlidach Górnych.

– Tegoroczna akcja pod hasłem „Czysty Białystok” ma wzbudzać wśród białostoczan poczucie odpowiedzialności za środowisko, chęć posprzątania terenu wokół swojego miejsca zamieszkania, ale także dążenie do ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów. Zachęcam dzieci, młodzież i wszystkich mieszkańców miasta do posprzątania terenów w swoim sąsiedztwie – podkreślił zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Do udziału w przedsięwzięciu mogą zgłaszać się placówki oświatowe, ale także mieszkańcy Białegostoku w zorganizowanych grupach. Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go na adres: pkondel@um.bialystok.pl. Dodatkowych informacji udziela Paweł Kondel (tel. 85 879 73 34, kom. 667 653 440).

Uczestnicy akcji zostaną zaopatrzeni w worki czarne – na odpady komunalne i papier, żółte – na plastik, zielone – na szkło, oraz rękawiczki ochronne. Na potrzeby akcji zakupiono 12 tys. worków oraz 60 tys. rękawiczek ochronnych. Po ich odbiór można zgłaszać się w dniach 6-8 września, w godzinach pracy urzędu do Departamentu Gospodarki Komunalnej (ul. Kamienna 17). Przed przyjściem konieczny jest kontakt telefoniczny – 85 879 73 34, kom. 667 653 440 w celu uzgodnienia godziny odbioru.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Plakat informacyjny

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama