Reklama

Pięściarz z Łomży zawalczy o mistrzostwo świata

Pochodzący z Łomży  Adam Kownacki otworzył sobie drogę do walki o mistrzostwo świata. Pokonał na punkty Chrisa Arreolę, zawodnika USA

Walka pomiędzy Adamem Kownackim a Chrisem Arreolą odbyła się w sobotę w Barclays Center w Nowym Jorku. Od początku była zacięta i pełna wymiany ciosów. Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości kto w tym pojedynku zadał ich więcej, ale nade wszystko, które były celniejsze. Wskazali jednogłośnie (118-110, 117-111, 117-111), że pojedynek wygrał Adam Kownacki.

Ten trzydziestoletni pięściarz pochodzi z Łomży i dla kibiców boksu jawi się jako nowa nadzieja w tej dyscyplinie sportowej. Ma doskonałe warunki w królewskiej wadze, jak zwykło się określać wagę ciężką.

Sędziowie, jaki komentatorzy sportowi zwrócili uwagę na liczbę ciosów, które wyprowadził Arreola w kierunku Polaka. To był rekord w historii wagi ciężkiej, bo wyniósł aż 1125 ciosów, kiedy Kownacki wyprowadził ich 1047, co dało łącznie piąty wynik.

Chris okazał się meksykańskim wojownikiem. To naprawdę świetny zawodnik. Wiedziałem, że czeka mnie trudna przeprawa, lecz byłem na to przygotowany. Zresztą statystyki ciosów to potwierdzają. To była w miarę równa walka, byłem w niej jednak nieznacznie lepszy i wygrałem zasłużenie. Wyprowadziłem wystarczająco dużo ciosów, choć Arreola udowodnił, że wciąż potrafi przyjąć i z pewnością kibice dalej będą chcieli oglądać go w akcji – powiedział po walce Adam Kownacki.

Adam Kownacki   zdobył interkontynentalny pas IBF wagi ciężkiej. Ta właśnie wygrana otwiera mu teraz drogę do starcia o mistrzostwo świata.

Źródło: ddb24, zdjęcia: zrzut z ekranu z youtube.com