Reklama

Pierwsze Podlaskie Forum Młodych

Wykłady o nowoczesnych technologiach, rozmowy o działalności społecznej i koncert gwiazdy – Dawida Kwiatkowskiego. Na zaproszenie marszałka Artura Kosickiego odpowiedziały tłumy młodych ludzi, którzy w czwartek, 1 czerwca, zgromadzili się w Operze i Filharmonii Podlaskiej (OiFP)w Białymstoku na pierwszym Podlaskim Forum Młodych. W wydarzeniu, oprócz gospodarza spotkania, samorząd reprezentowali: wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz i członek zarządu Marek Malinowski.


A program spotkania był rzeczywiście atrakcyjny i różnorodny. Mateusz Feszler, przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego (współorganizatora forum) i Aleksandra Horoszko, przewodnicząca Rady Dzieci Młodzieży przy Ministrze Edukacji i Nauki mówili o blaskach i cieniach działalności społecznej osób młodych.

– Jest tu tak wielu młodych ludzi, zaangażowanych i chętnych do działania. Często potrzebują po prostu integracji, aby poczuć, że ich działanie ma sens. I forum jest właśnie takim potwierdzeniem, że ich działalność, często osamotniona, spotyka się z aprobatą i zrozumieniem – stwierdził Mateusz Feszler.

Natomiast Ambasador Podlaskiej Gospodarki i znany programista Petros Psyllos opowiadał o tym, jak nowoczesne technologie zmieniają świat, w którym żyjemy. Z kolei Maciej Szymkowski, wykładowca Politechniki Białostockiej, wprowadzał młodzież w tajniki haptyki i wyjaśniał, dlaczego dzięki niej możliwy jest transfer dotyku na odległość.

Na koniec odbył się koncert, na który wszyscy czekali. Na scenie OiFP wystąpiła gwiazda młodego pokolenia – Dawid Kwiatkowski.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama