» Pierwsze podium w sezonie dla ABT CUPRA XE po wyścigu Copper X Prix w Chile

Pierwsze podium w sezonie dla ABT CUPRA XE po wyścigu Copper X Prix w Chile

  Dodano: 2022-09-26

Wyświetlono: 30 razy

Pierwsze podium w sezonie dla ABT CUPRA XE po wyścigu Copper X Prix w Chile

Zespół ABT CUPRA XE osiągnął najlepszy wynik w drugim sezonie Extreme E, podczas Copper X Prix w Chile. Kierowcy Nasser Al-Attiyah i Klara Andersson – gwiazda World RX zastępująca Juttę Kleinschmidt, utrzymali znakomite tempo, co pozwoliło im na zajęcie trzeciego miejsca na podium. Wyścig odbywał się na pustyni Atakama, w najsuchszym niepolarnym regionie na Ziemi.

foto © Cupra

Czwarty wyścig sezonu Extreme E w Chile był pełen niespodzianek dla zespołu ABT CUPRA XE.

 

Jutta Kleinschmidt, która nadała świetne tempo  podczas treningu, doznała kontuzji. Zawodniczka musiała zostać przetransportowana do szpitala na badania i chociaż jej uraz okazał się niegroźny dla zdrowia, wykluczyło ją to na resztę zawodów. Zastąpiła ją Klara Andersson, która przyjechała do Chile świeżo po FIA World Rallycross Championship w Portugalii.

 

– To był intensywny i ekscytujący finał Copper X Prix. Nasser świetnie wystartował i wyszliśmy ze strefy zmian na czwartym miejscu. Jestem bardzo szczęśliwa, że zajęliśmy miejsce na podium – to było niesamowite uczucie – powiedziała po zawodach Klara Andersson.

 

Mimo konieczności zmian w składzie, zespół ABT CUPRA XE osiągnął w Chile najlepszy wynik w sezonie, zajmując w finalne trzecią pozycję na podium. Dzięki znakomitej pracy zespołowej, 22-letnia szwedzka zawodniczka szybko dopasowała się do  samochodu CUPRA Tavascan XE i nawiązała serdeczne relacje z kolegą z zespołu Nasserem Al-Attiyah. Po raz pierwszy w tym roku CUPRA zakwalifikowała się od razu do finału, bez konieczności udziału w tzw. „szalonym wyścigu”, czyli półfinału 2, którego zwycięzca awansuje do rundy finałowej. Ostatecznie, po świetnej rywalizacji, zespół zajął trzecie miejsce na podium.

 

– Za nami niesamowity weekend, który zakończył się dla nas pierwszym podium Extreme E w tym sezonie. Wiele się nauczyliśmy, co z całą pewnością pomoże nam w kolejnym, ostatnim już wyścigu. Postaramy się powtórzyć nasz wynik i ponownie stanąć na podium – mówi Nasser Al-Attiyah.

 

Ostatnia runda tegorocznego sezonu Extreme E to Energy X Prix w Urugwaju. Wyścig odbędzie się w dniach 26-27 listopada.

Źródło: Cupra, Mototarget
 Pisaliśmy również
» CUPRA poszerza gamę silników Leona
» CUPRA EKS zwiększa swoją przewagę w Pucharze Świata FIA ETCR eTouring Car po wyścigu we Włoszech
 Inne artykuły

» Honda na Rajdzie Latarników 2022-09-15
  2022 HONDA CRF50F 16 września 2022 r. rozpoczyna się Rajd Latarników, w którym Honda objęła rolę głównego sponsora i przygotowała park swoich maszyn do jazd testowych. W bazie rajdu na chętnych będą czekały tegoroczne nowości – NT1100 i ADV350, różne wersje modelu Africa … więcej »

» Volkswagen ogłasza zmiany w zarządzie marki 2022-09-14
  Volkswagen budynek Volkswagen dokonał zmian na kluczowych stanowiskach w zarządzie marki, co pozwoli przyspieszyć transformację firmy w kierunku ery cyfrowej i autonomicznej mobilności. Thomas Ulbrich został członkiem zarządu odpowiedzialnym za nowo utworzony dział New Mobility,… więcej »

» CUPRA poszerza gamę silników Leona 2022-09-08
  cupra leona noc Do gamy modelu Leon dołączają nowe wersje silników benzynowych. Dostępne będą z jednostkami napędowymi o mocy 150 KM i 190 KM. Zmiany zajdą także w wyposażeniu samochodu. Nowa gama silników będzie dostępna od trzeciego kwartału 2022 roku…. więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama