Reklama

Piekuty pokazały charakter

Last updated Kwi 18, 2019

W Nowych Piekutach odbył się turniej 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Nowopiekucka drużyna gościła PGE VIVE I Kielce, UKS Krakowiak 85 Kraków oraz KS Posnanię Poznań I.

Pewny awans do dalszej fazy rozgrywek zapewniła sobie kielecka drużyna, która pokonała wszystkich rywali. Już w inauguracyjnym meczu pokonali Krakowiaka 40:23. W kolejnych spotkaniach byli lepsi od Posnanii (12:37) oraz SPR-u (14:41). Zwycięstwa zapewniły im pierwsze miejsce w turnieju i tym samym awans do 1/8 Mistrzostw Polski.

Ciekawie ułożyła się walka o drugie miejsce. Niedzielne, bezpośrednie starcie Krakowiaka i Posnanii wyłoniło wicelidera tabeli, którym okazał się zespół z Małopolski. Ekipa Kamila Zawady wygrała z KS-em 27:22.

Ostatnie miejsce w turnieju zajęli gospodarze. Najmniej doświadczony zespół nie miał argumentów przeciwko doskonale grającym przeciwnikom.

WYNIKI MECZÓW:

PGE VIVE I Kielce – UKS Krakowiak 85 Kraków 40:23 (22:9)
 łSPR Nowe Piekuty – KS Posnania Poznań I 19:23 (7:11)
 KS Posnania Poznań I – PGE VIVE I Kielce 12:37 (8:20)
SPR Nowe Piekuty – UKS Krakowiak 85 Kraków 16:26 (5:19)
 

UKS Krakowiak 85 Kraków – KS Posnania Poznań I 27:22 (14:12)
 SPR Nowe Piekuty – PGE VIVE I Kielce 14:41 (7:25)
 

TABELA – GRUPA G:

  1. PGE VIVE I Kielce – 9 pkt.
    2. UKS Krakowiak 85 Kraków – 6 pkt.
    3. KS Posnania Poznań I – 3 pkt.
    4. SPR Nowe Piekuty – 0 pkt.

NAGRODY INDYWIDUALNE:

Najlepszy zawodnik – Mikołaj Burlyta (Krakowiak)
Najlepszy strzelec – Cezary Surgiel (VIVE)
Najlepszy bramkarz – Adrian Niemyjski (SPR)

Pierwszy tak duży turniej jest już za nami. Cieszymy się, że mogliśmy podjąć się organizacji tego wydarzenia. Było to duże wyzwanie organizacyjne, ale mamy nadzieję, że nikt nie opuścił Rudki z rozczarowaniem. Wiemy także nad czym musimy jeszcze popracować – mówił Piotr Tymiński. – Dziękujemy drużynom za przybycie, za rywalizację i za emocje, jakich nam wszystkim dostarczyły. Słowa uznania kierujemy także do kibiców, którzy wspierali kluby. Podziękowania należą się także wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować ten event: Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce, Podlaskiemu Wojewódzkiemu Związkowi Piłki Ręcznej, delegatowi, sędziom, Zespołowi Szkół za udostępnienie obiektu i obsługę techniczno-gastronomiczną, sponsorom za wsparcie finansowe oraz kolegom i koleżankom z SPR-u za wszelką pomoc – dodał.

Mimo słabych wyników, jestem zadowolony z postawy chłopców. Podczas tych meczów były momenty dobrej gry. Nasz zespół walczył na miarę swoich możliwości i jestem z nich dumny – skomentował Jacek Drągowski.

Mimo braku awansu, turniej będę wspominał pozytywnie, ponieważ mogliśmy zmierzyć się z bardzo dobrymi zespołami oraz zdobyć dużo cennego doświadczenia. Pokazaliśmy charakter na boisku i walczyliśmy do końca. Cieszę się,  że zostałem wyróżniony i mogłem odebrać statuetkę dla najlepszego bramkarza turnieju – ocenił Adrian Niemyjski.

Zdjęcia: Fotobudka Sławomir Gądek,  Torfowi Brodacze