Reklama

Pięciu kurierów w ostatniej dobie

Patrole z Placówki SG w Mielniku w rejonie miejscowości Adamowo zatrzymały dwóch obywateli Polski, którzy w osobowym peugeocie i mazdzie przewozili sześciu nielegalnych migrantów.

W okolicy Lipska zatrzymano Gruzina podróżującego toyotą na warszawskich tablicach rejestracyjnych. Po przeprowadzonej kontroli legalności pobytu okazało się, iż oprócz tego, że przewozi czterech nielegalnych migrantów sam na terytorium Polski przebywa nielegalnie.

W rejonie Narewki kierujący oplem nie zastosował się do podawanych sygnałów i oddalił się z miejsca kontroli. Funkcjonariusze Straży Granicznej podjęli pościg, w wyniku którego zatrzymano uciekający pojazd. Okazało się, że kierujący nim obywatel Ukrainy w busie  przewoził aż 14 nielegalnych migrantów.

W Piątnicy (gmina Łomża) policjanci z Łomży przystąpili do kontroli forda na litewskich tablicach rejestracyjnych. Wspólnie z kierującym obywatelem Litwy podróżowało pięciu cudzoziemców, którzy nielegalnie przedostali się na terytorium Polski. Jak ustalili podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze Straży Granicznej cudzoziemcy posiadali przy sobie przepustki z litewskiego ośrodka.

Nielegalni migranci korzystający z usług kurierów pochodzili z Syrii, Egiptu, Sri Lanki, Afganistanu, Kongo, Kamerunu i Gwinei.

Wobec wszystkich cudzoziemców, którzy przewozili nielegalnych migrantów, oprócz zarzutów za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, dodatkowo zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen na 5 lat.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w sumie 254 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko – białoruskiej (152) i polsko – litewskiej (102).

  • Kontrola drogowa SG
    Kontrola drogowa SG

Reklama