Pięć gwiazdek dla samochodu Jeep® Commander

Jeep® Commander 2006 jest jedenastym już pojazdem w ramach nowej gamy Chrysler Group, który uzyskuje najwyższą ocenę amerykańskiej agencji rządowej ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego NTHSA za bezpieczeństwo pasażerów w testach kolizji czołowej.
Jeszcze żaden z pojazdów produkowanych przez Chrysler Group nie był wyposażony w tak liczne elementy bezpieczeństwa jak Jeep® Commander 2006.
Nowością są standardowe kurtynowe poduszki powietrzne, wyzwalane w przypadkach „wywrotki” i uderzenia bocznego. Do standardu należą także systemy stabilizacji toru jazdy ESP i przeciwdziałania wywróceniu się pojazdu ERM, wspomaganie hamowania awaryjnego BAS, ABS – a także system kontroli trakcji TCS dla czterech kół pojazdu wykorzystujący działanie hamulców. To tylko niektóre z elementów, dzięki którym w samochodzie Jeep® Commander można znacznie bezpieczniej „jechać, gdzie oczy poniosą i robić, co się chce”.
Od roku 2003, gdy pięć gwiazdek za ochronę pasażerów w teście zderzenia czołowego uzyskał Chrysler Pacifica – NHTSA przyznała tę ocenę kolejnym 10 pojazdom, produkowanych przez Chrysler Group. Są to minivany Chrysler i Dodge, Dodge Durango, Dodge Ram 1500, Dodge Ram Quad, Chrysler 300, Dodge Magnum, Dodge Dakota, Jeep® Grand Cherokee, Dodge Charger oraz Jeep® Commander.
autor: Bstok.pl
Źródło Chrysler

Reklama