Reklama

Pchnięcie kulą dziś

Wielkie lekkoatletyczne show w centrum Białegostoku w tym roku ma dwie odsłony.  Z powodu trudnych warunków atmosferycznych konkurs kulomiotów zostanie rozegrany następnego dnia po południu.

Padający deszcz, niska temperatura i podmuchy wiatru były kolejnymi rywalami lekkoatletów, którzy startowali w niedzielnym Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki 2022. Bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne były nie lada wyzwaniem także dla organizatorów.  Nie chcąc ryzykować zdrowia sportowców, organizatorzy podjęli decyzję o przełożeniu konkursu pchnięcia kulą kobiet i mężczyzn. Odbędzie się   w poniedziałek, 23 maja o godz. 15:00 w tym samym miejscu.

Niedzielne zawody oglądała imponująca – szczególnie jak na te warunki pogodowe – grupa kibiców lekkiej atletyki. To oni zagrzewali skoczków i tyczkarzy do rywalizacji. Najwytrwalsi, którzy nie bali się zmoknąć otrzymali bonus: autografy i wspólnie zdjęcia ze sportowymi idolami. 

W konkursie skoku wzwyż kobiet zwyciężyła Oksana Okuniewa z Ukrainy, która osiągnęła wynik 1,88 m.  Polka Wiktoria Miąso pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,85 m i tym samym zajęła trzecie miejsce.

W skoku wzwyż mężczyzn zwyciężył Douwe Amels, który w pierwszych próbach przeskoczył poprzeczkę na wysokości 2,08, 2,12, 2,16 i 2,20. Ta ostatnia wysokość jest najlepszym wynikiem w tym sezonie skoczka z Holandii. Polak Maciej Lepiato uzyskał wynik 1,95 m i zajął piąte miejsce.

Bardzo energetyczny okazał się konkurs skoków o tyczce. Zwyciężył w nim rekordzista Polski w tej dyscyplinie – Piotr Lisek. Pokonał poprzeczkę na wysokości 5,50 m, tym samym w Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki zwyciężył po raz trzeci. Drugie miejsce ex aequo zajęli Matt Ludwig ze Stanów Zjednoczonych oraz Robert Sobera z Polski – obaj skoczyli na wysokości 5,35 m.

Kolejna szansa, by dopingować lekkoatletów – tym razem specjalizujących się w pchnięciu kulą – będzie dziś w poniedziałek 23 maja o godz. 15:00.. Na listach startowych są Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk, Filip Mihajlević, który zwyciężył w Mityngu Gwiazd w ubiegłym roku, Jakub Szyszkowski, Mohamed Tolo, Rafał Kownatke, Sebastian Łukszko i Piotr Goździewicz. Z kulomiotek zobaczymy Paulinę Gubę, która w Białymstoku zwyciężyła już dwa razy oraz Benthe Konig i Senja Makitorma.

 Wstęp na trybuny jest bezpłatny

Wyniki Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki 2022

22 maja 2022 r.

Skok wzwyż mężczyzn:

1. Douwe Amels (Holandia) 2,20 m

2. Jonas Wagner (Niemcy) 2,12 m           

3. Tobias Potye (Niemcy) 2,08 m              

Skok wzwyż kobiet:

1. Oksana Okuneva (Ukraina) 1,88 m                     

2. Urte Baikstyte (Litwa) 1,88 m

3. Wiktoria Miąso (Polska) 1,85 m                          

– Katarzyna Kokot (Polska) NM

Skok o tyczce mężczyzn:

1. Piotr Lisek (Polska) 5,50 m                     

2. Robert Sobera (Polska) 5,35 m             

2. Matt Ludwig (Stany Zjednoczone) 5,35 m                      

4. Karol Pawlik (Polska) 5,00 m  

– Rutger Koppelaar (Holandia) NM                         

– Paweł Wojciechowski (Polska) NM      

Zdjęcie: BOSiR                

Artykuł Pchnięcie kulą dziś pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama