Reklama

Paralekkoatletyczne Grand Prix

Pchnięcie kulą, rzut dyskiem, skok w dal oraz biegi na różnych dystansach – w Białymstoku odbędzie się II runda cyklu Grand Prix Polski w Lekkiej Atletyce. Najlepsi niepełnosprawni zawodnicy z całej Polski zmierzą się w najbliższy weekend (7-9 czerwca) na Stadionie Lekkoatletycznym.

Paralekkoatletyczne Grand Prix Polski, czyli cykl imprez lekkoatletycznych osób z niepełnosprawnościami, jest oficjalną ścieżką do Mistrzostw Europy. W zawodach udział wezmą najlepsi niepełnosprawni zawodnicy z całej Polski. Zgłoszonych zostało ponad 20 ekip z całego kraju. W tych wymagających zawodach dla kobiet i mężczyzn zawodnicy rywalizować będą w różnych konkurencjach takich jak: pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, rzut maczugą, skok w dal oraz w biegach na 100, 200, 400, 1500 i 5000 metrów. W zawodach będą startowali paraolimpijczycy z Rio de Janeiro 2016.

Gospodarzem zawodów jest Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” Białystok. Miasto wspiera finansowo organizację tej imprezy. Oficjalne rozpoczęcie zawodów odbędzie się w sobotę (8 czerwca) o godz. 12.00. Organizatorzy zapraszają do kibicowania całe rodziny. Na stadionie, wszystkie dzieci będą mogły pomalować twarze w barwy sportowe. Wstęp na zawody jest wolny.

Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora www.start.bialystok.pl.

(oprac. Eliza Bilewicz-Roszkowska)

Źródło: Urząd Miejski Białystok