Reklama

„Pan Zaraz” w OiFP

Jak zapowiadają twórcy, spektakl łączy w sobie teatr ruchu, słowa, światła i metafizycznej atmosfery. To przedstawienie proponujące widzowi pobyt w świecie zmysłów, prowokujące do patrzenia, słuchania, dotyku, przeżywania i zintensyfikowanego rozumienia. Autor przedstawienia wchodzi w dialog zarówno z dramatem, jak i z innymi tekstami kultury, by dokonać pewnego rodzaju charakterystyki „kalibaństwa”.

Fragmenty recenzji:

„Ich atutem jest płynność, pomysłowość i inwencja, to w jaki sposób mogą splatać swoje plastyczne ciała w całkowitej harmonii ze sobą. Podobnie jak w przypadku olimpijskich pływaków synchronicznych, pojawia się totalna symbioza, zanurzenie w siebie i to, co widzimy w harmonii ruchu, zaufania, zależności i wspólnoty. To, gdy wchodzą w interakcję poprzez formę, w której się wyróżniają, to, co zostało rozmyte zalewem tropów, staje się znaczące, szczere i hipnotyczne. To tam tworzą uderzający język, którym zgłębiają „kanibalizm”. (Penny Sheftor, Shakespeare Daily)

„Świeże spojrzenie na taniec połączony z teatrem dramatycznym pokazali nasi gdańscy pionierzy Dzikistyl Company czyli Wioleta Fiuk i Patryk Gacki”. (Agata Olszewska, gdansk.pl)

„Szekspirowski Kaliban, antybohater Burzy to figura zdegradowana, zmuszona do uległości, służąca ze strachu i pełna nienawiści. Cytując tę postać w ramach rozważań współczesnego człowieka, Patryka Dariusz Gacki sugeruje jego coraz gorszą kondycję egzystencjalną, która prędzej czy później doprowadzi do całkowitego upadku duchowego”. (Klaudia Popielska, Głos wolontariatu, Festiwal Szekspirowski).

 ***

„Przestrzenie Sztuki” to program rozwijany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest promowanie artystów i grup artystycznych niezwiązanych formalnie z dużymi instytucjami.

W ramach programu odbywają się spektakle, spotkania, projekty, warsztaty i pokazy, prezentacje niezależnych artystów lokalnych, prezentacje twórcze, szkolenia i coaching dla artystów.

Data: 9 października, godz. 16.00

Miejsce: Scena Kameralna OiFP, ul. Odeska 1

Reżyseria: PATRYK DARIUSZ GACKI

Występują: WIOLETTA FIUK | DARIUSZ GACKI

Współpraca:

wizualizacje: LAURA ADEL

plakat: KATE VAN DALLS

zdjęcia: ARTUR CICHUTA

światło: PATRYK GACKI

realizacja światła: BARTOSZ CYBOWSKI

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama