Pakiety Droga i ja już w szkołach

7. edycja Programu Bezpieczeństwo dla wszystkich rusza pełną parą. Pakiety są już w szkołach, a zgłoszeń do konkursu plastycznego z każdym dniem przybywa. Po raz siódmy pakiety edukacyjne „Droga i ja” trafiły do szkół w całej Polsce. Tym razem zostało rozdystrybuowanych 1700 sztuk pakietów.
W celu zwiększenia możliwości dotarcia do wszystkich osób zainteresowanych bezpieczeństwem na drodze przygotowaliśmy na naszej stronie internetowej specjalny program multimedialny, który odpowiada treści pakietów. Wiemy bowiem, że zapotrzebowanie na nasze materiały jest bardzo duże – mówi Agata Szczech z Renault Polska. – Za pomocą programu można poprowadzić pasjonujące zajęcia, w czasie których dzieci mogą uczyć się przez zabawę a jedną z głównych zalet tego programu jest dostępność przez 24 godziny na dobę.
Program multimedialny to nowoczesne i interaktywne narzędzie pedagogiczne. Funkcjonuje od marca 2006 r., a już zdobył rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Autorzy programu polecają jego użytkowanie, a także zachęcają do udziału w konkursie plastycznym – formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.renault.pl/bezpieczenstwo-dla-wszystkich.
„Bezpieczeństwo dla wszystkich” to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych przeznaczony do prowadzenia zajęć z bezpieczeństwa ruchu drogowego. Został w całości opracowany i finansowany przez firmę Renault i jest bezpłatny. „Bezpieczeństwo dla wszystkich” to największy tego rodzaju program w Europie – swoim zasięgiem obejmuje 19 krajów, a udział w nim wzięło do tej pory 7 milionów dzieci. W Polsce, w ciągu 6 edycji programu, w akcji uczestniczyło już 4 266 szkół, 21 366 klas i 493 550 dzieci.
autor: Bstok.pl
Źródło Renault

Reklama