Reklama

Otwarcie nowego fragmentu drogi powiatowej między gminami Wizna i Piątnica

Minister Andrzej Adamczyk przyjechał na uroczystość prosto z otwarcia nowego odcinka trasy Via Baltica, czyli ekspresowej S61 od Szczuczyna w kierunku Ełku.

– Tamta inwestycja, wraz z kolejową Rail Baltica, otwiera na nowe możliwości gospodarcze region, wykluczony komunikacyjnie przez lata, otwiera na całą Polskę i Europę. Kiedy kilka lat temu w Łomży zapadały decyzje o budowie Via Baltica towarzyszyło temu niedowierzanie, a czasem śmiech. A my dotrzymaliśmy słowa i myślę, że ówcześni krytycy teraz mogą się teraz tylko cieszyć, że się mylili. Ale mieszkańcy gmin i powiatów sporadycznie korzystają z tras szybkiego ruchu czy autostrad. Ich „drogi codzienne” prowadzą do kościoła, gminy, szpitala, szkoły, sklepu. Dlatego jesteśmy dzisiaj nie tylko tam, ale też właśnie tu, gdzie oczekiwanie  na dobrą drogę trwało tak długo. Dziękuję za zaproszenie i możecie liczyć na więcej – mówił minister Andrzej Adamczyk.

Zakończenia kolejnej inwestycji drogowej w powiecie łomżyńskim pogratulował w liście marszałek Artur Kosicki. Zaznaczył, że jest to doskonałym dowodem rozwoju województwa podlaskiego, które korzysta z dostępnych form wsparcia.

– Środki finansowe przeznaczone na budowę dróg to dobrze wydane pieniądze. Oznaczają przede wszystkim komfort mieszkańców i ich bezpieczeństwo. Stanowią także krok ku rozwojowi gospodarczemu obszaru, na którym inwestycja jest realizowana. Nowoczesna infrastruktura drogowa wpływa na wzrost zamożności mieszkańców i zwiększa atrakcyjność inwestycyjną terenów – napisał marszałek.

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama