Reklama

Ostatni fragment na trasie Topczewo – Wyszki – Bielsk Podlaski oddano oficjalnie do użytku

Droga ma nową nawierzchnię, została poszerzona z pięciu do sześciu metrów. Odnowiono też pobocza, zostały wyremontowane istniejące zjazdy, wymienione przepusty, pogłębione i odkrzaczone rowy.

– To był remont kompleksowy, mamy drogę bezpieczną, porządnie oznakowaną – mówił Marek Malinowski.

Podkreślał, że remont był możliwy dzięki zmianie kategorii tej trasy z powiatowej na wojewódzką. Dzięki temu samorząd województwa mógł finansować inwestycję we własny zakresie. Jej koszt to ponad 17 mln zł.

– Droga Topczewo – Wyszki – Bielsk Podlaski jest dzisiaj prawdziwą drogą wojewódzką. Ma odpowiednią nośność i odpowiednią szerokość – dodał dyrektor Nahajewski.

Z wyremontowanej drogi cieszą się mieszkańcy i samorządowcy. Wójt gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka mówiła, że trasa była w opłakanym stanie, a jako droga kategorii powiatowej nie miała szans na remont.

– To przerastało możliwości starostwa, także dzięki przejęciu jej przez samorząd województwa mamy nowoczesną, bezpieczną drogę.

Wójt gminy Wyszki Mariusz Korzeniewski zaznaczył, że dla mieszkańców jest to „strategiczna droga do Bielska Podlaskiego”. 

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama