Reklama

Ośrodki dla cudzoziemców na terenie województwa podlaskiego

W Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku oraz w obiekcie w Czerwonym Borze przebywają rodziny z dziećmi. Aktualnie w obu ośrodkach przebywa 270 cudzoziemców. Każdy mieszkaniec strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców ma zapewniony dostęp do opieki zdrowotnej (również tej specjalistycznej), a dzieci opiekę lekarza rodzinnego lub lekarza pediatry. W ośrodku całodobowo pełni dyżur ratownik medyczny. Na miejscu są ponadto zatrudnieni psychologowie, którzy służą pomocą.

W strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców wydzielone są miejsca do aktywnego wypoczynku, siłownie oraz place zabaw. Cudzoziemcy mogą korzystać z komputerów z dostępem do internetu. Do swojej dyspozycji mają także sale telewizyjne, a dla potrzeb religijnych wydzielone zostały specjalne pokoje do modlitw. Wszystkim został zapewniony dostęp do pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, które spełniają wszelkie niezbędne warunki oraz są sprzątane codziennie przez firmę zewnętrzną.

Dzieci uczestniczą w zajęciach edukacyjnych oraz rekreacyjno-sportowych. Przebywający w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców mają zapewnione pełne wyżywienie. Posiłki są zgodne z ich preferencjami żywieniowymi. Przygotowywane są na miejscu, bądź są dowożone przez podmiot zewnętrzny w formie cateringu. Wyżywienie jest urozmaicone i pełnowartościowe.

Materiał filmowy ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Białymstoku

[embedded content]

Reklama