Reklama

Ościeżnice regulowane – inwestycja z przyszłością

Podczas remontu mieszkania lub domu wcześniej czy później staniemy przed różnego rodzaju wyzwaniami technicznymi, do których musimy być odpowiednio przygotowani. Istotną sprawą będzie tu dobór materiałów oraz produktów, które pomogą nam zrealizować nasze plany wykończeniowe w danym wnętrzu. Wykonanie remontu na własną rękę może oznaczać naprawdę spore oszczędności w naszym domowym budżecie. Podobnie będzie w przypadku, gdy postanowimy zatrudnić ekipę remontową. Tutaj też warto czuwać nad tym, jakie materiały zostaną użyte do prac, gdyż to może zwiększać lub zdecydowanie zmniejszać koszty prac. Z pewnością jedną z rzeczy w każdym domu lub mieszkaniu, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, są drzwi – te zewnętrzne oraz wewnętrzne. Powinny one być dobrze zamontowane na solidnej ościeżnicy. Możemy tutaj postawić na dwa rodzaje rozwiązań: ościeżnice regulowane albo ościeżnice stałe.

Ościeżnica regulowana, a ościeżnica stała – którą warto wybrać?

W trakcie generalnego remontu albo wyposażania nowego lokalu warto się zastanowić nad tym, jakie drzwi wejściowe oraz wewnętrzne leżą w polu naszych zainteresowań. Kluczem do ich poprawnego zamontowania, będą dobrze dobrane ościeżnice, czyli ramy na których montujemy skrzydła drzwiowe. W sprzedaży są dostępne zarówno ościeżnice regulowane – https://www.castorama.pl/produkty/budowa/drzwi-wewnetrzne/oscieznice-regulowane.html jak i ościeżnice stałe. Z ich nabyciem nie będzie żadnych problemów, a duży wybór tego typu produktów znajdziemy na stronie internetowej supermarketu Castorama. Dobrze dobrana ościeżnica, np. ościeżnica regulowana pozwoli nam prawidłowo osadzić każde skrzydło drzwiowe. W przypadku drzwi wewnętrznych możemy postawić na rozwiązania delikatniejsze technicznie, gdyż drzwi takie są o wiele lżejsze od drzwi zewnętrznych. Ościeżnica stała charakteryzuje się tym, że musi być dokładnie dopasowana do otworu drzwiowego, w którym ma się pojawić. Ościeżnica regulowana jest skonstruowana tak, że jej szerokość można regulować tak, aby dopasować ją otworu drzwiowego. Przeważnie mamy tutaj do czynienia z tolerancją mieszczącą się w zakresie kilku centymetrów. Zakup takiej ościeżnicy może być lepszym pomysłem niż kupno ościeżnicy stałej. W wyżej wymienionym sklepie kupimy taki rodzaj ościeżnicy, jakiego potrzebujemy – co do tego nie ma żadnej wątpliwości.

Regulowane ościeżnice – pomysł na dobry montaż drzwi

Ościeżnice mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak: PCV, MDF, stal, aluminium, drewno, czy też materiały drewnopochodne. Otwór drzwiowy, w którym się znajdzie ościeżnica powinien mieć dobrze dopasowane wymiary, do produktu który zamierzamy w nim osadzić. Po montażu drzwi należy zakryć miejsca łączenia ościeżnicy z murem. W tym celu należy dobrać dodatkowe listwy ozdobne, które pomogą nam ładnie obramować otwór drzwiowy. Ościeżnica regulowana może być zamontowana w ścianie o grubości muru siedem i pół centymetra, choć zdarzają się niewielkie odstępstwa od tej zasady. Opaski maskujące, zwane także maskownicami lub listwami przydrzwiowymi także nabędziemy w wyżej wymienionej witrynie internetowej. Występują one w różnych kolorach, takich jak, np. dąb szary czy też orzech north, itp. Można je więc bez kłopotu dopasować do koloru drzwi. Dobrze by było uzyskać elegancki efekt wizualny, dopasowany do stylu wnętrza, w którym zostały zamontowane skrzydła drzwiowe i ościeżnice. Listwy maskujące możemy założyć z obu stron. Możemy skorzystać z różnych możliwości technicznych, jakie nam daje samodzielny montaż drzwi. Jeśli jednak nie znamy się na tym, koniecznie powinniśmy zlecić wszystkie prace wyspecjalizowanej firmie, bo to da nam pewność, że ościeżnica została dobrze wmontowana w ścianę. Wszystkie futryny, zawiasy, itp. powinny być założone tak, by drzwi otwierały się i zamykały bez kłopotu.

Masywne obramowanie drzwi ma znaczenie

Pamiętajmy także, że regulowana ościeżnica może być np. produktem ogniotrwałym, czy też dymoszczelnym. Szczelna ościeżnica będzie także elementem, dzięki któremu będzie nam łatwiej oszczędzać ciepło, co może mieć kolosalne znaczenie, zwłaszcza zimą i jesienią. Produkty dostępne na stronie sklepu są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które posiadają wszelkie certyfikaty, dzięki którym możemy je spokojnie montować w różnych wnętrzach. Ściany z pewnością zniosą ciężar futryny oraz drzwi, o ile produkty te zostaną prawidłowo do siebie dobrane. Ościeżnice regulowane z pewnością przyczynią się do funkcjonalności naszego mieszkania i ułatwią nam montaż drzwi w budynkach, w których mogą być pewne różnice w grubości murów, itp. Warto więc postawić na solidną oraz estetyczną futrynę, bo każde pomieszczenie w naszym mieszkaniu lub domu na to zasługuje. W przypadku drzwi wejściowych warto zainwestować w solidne połączenie futryny ze ścianą, gdyż może to w zdecydowany sposób utrudnić, np. włamanie. Ościeżnice w różnych wzorach oraz estetyce, jakie znajdziemy na stronie wyżej wymienionego sprzedawcy, sprawią że nasze drzwi, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne, nabiorą odpowiedniego charakteru dopasowanego do ich ostatecznej lokalizacji.  

Reklama