Reklama

Oscarowy poniedziałek z filmem „Kafarnaum”

29 KWIETNIA o godz. 18.30

  W KINACH HELIOS

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu „KAFARNAUM” w ramach oscarowych poniedziałków z Kinem Konesera.

Film został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Uhonorowany został również Nagrodą Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes  gdzie zebrał gromkie owacje.

Reżyserką oklaskiwanego na całym  świecie „Kafarnaum” jest Nadine Labaki twórczyni doskonale znanego w Polsce „Karmelu”.

„KAFARNAUM” –  wiek od 15 lat, czas trwania 120 min. 

Opis filmu: Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w „Kafarnaum” z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki (autorka doskonale znanego w Polsce „Karmelu”) staje w ich obronie – i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez „Kafarnaum” nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła.