Oryginalne pomysły dla babci pod choinkę

Babcie słyną z rozpieszczania swoich wnucząt, a zatem w ten wyjątkowy czas w roku naturalne wydaje się zadanie sobie pytania: jak ja mogę rozpieścić moją babcię? Wybór prezentu zwykle przyprawia nas o ból głowy. W końcu chcemy podarować ukochanej osobie coś, co albo sami chcielibyśmy dostać, albo coś dopasowanego pod preferencje tego, komu pragniemy sprawić niespodziankę. Jak wybrać prezent dla babci albo czym się zainspirować?

Prezent dla babci – od czego zacząć?

Tak jak zawsze w tego typu sytuacjach, wyobraźmy sobie naszą babcię i zastanówmy się, co by się jej spodobało. Zasadniczo babcie mają wiele serca dla swoich wnucząt, toteż nie wydają się zbyt wymagającymi przeciwnikami w przedświątecznej zakupowej gorączce – ostatecznie przecież w prezentach chodzi o pamięć i samą chęć podarowania. Kiedy byłeś dzieckiem, twoja babcia się na widok laurki oklejanej makaronem, teraz jednak, gdy już dysponujesz jakimś większym budżetem, na pewno zastanawiasz się, jak inaczej wyrazić swoje uczucia, wdzięczność i pamięć. Nie licz, że babcia powie ci, czego pragnie. Prezent dla babci musisz sam wymyślić. Czy będzie trudno? Jeśli znasz zainteresowania swojej babci, kupowanie prezentu okaże się dziennie łatwe. Wystarczy, że przyjrzysz się, co twoja babcia lubi robić w wolnych chwilach albo jak wygląda jej dom. Wśród pamiątek rodzinnych i niezliczonej ilości fotografii z pewnością wypatrzysz określone tytuły i gatunki literackie, muzyczne czy filmowe, które stanowią wystarczają podpowiedź na nurtujące pytanie: co dać babci pod choinkę?

Książki, muzyka i filmy

Czyli kultura, jak się patrzy! Bez względu na to, ile twoja babcia ma lat, czy wciąż pracuje, czy byczy się na zasłużonej emeryturze, trzeba jej dać czas na obcowanie z kulturą. Każdy z nas dorastał, otaczając się określonymi wytworami danej epoki. Jako dorośli ludzie przejawiamy słabość do tytułów z lat dziecięcych i młodzieńczych. Literatura, muzyka i kinematografia mogą przenieść nas do zupełnie innego świata, dlatego płyta lub książka są niegłupimi prezentami, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje ci się, że oklepanymi. Klasyki literatury są bezpiecznymi pozycjami, ale jeśli twoja babcia posiada szczególne zainteresowania, możesz pokusić się o ciekawy poradnik, jak rozwinąć jej mocne strony – zdziwisz się, ile powstało ilustrowanych poradników na temat sztuki układania kwiatów, dekorowania pudełek, rysowania czy projektowania ubrań. Lektura takiej książki z pewnością okaże się pożyteczną rozrywką.

Biżuteria i perfumy

Reklama

Czyli prezenty z nieco wyższej półki. Oczywiście warto zastanowić się, czy na pewno znamy gusta zapachowe naszej babci. W tym celu warto sprawdzić, jakie perfumy leżą na jej półeczce i rzecz jasna są używane, co rozpoznany po otwartym opakowaniu i częściowo opróżnionej buteleczce. Z biżuterią bywa łatwiej. Trudno wyobrazić sobie kobietę, w której szkatułka świeci pustkami, nie ma w niej nawet skromnego pierścionka czy delikatnych kolczyków. Pomysł na prezent dla babci dosłownie puka do twoich drzwi. Po prostu sprawdź, co na dzień lub od święta lubi nosić twoja babcia – na przykład, jakie kamienie jej odpowiadają: gatunek, kolor, wielkość i kształt.

Pielęgnacja i kosmetyki

Czyli uświadommy sobie, że każda babcia jest kobietą. Niby oczywiste, ale nie dla wszystkich. Jak każda kobieta twoja babcia pragnie czuć się piękna i zadbana. Ma do tego prawo, w końcu wychowała twojego rodzica, a jeszcze zgraję wujków i cioć. Na pewno nie było lekko. Święta to doskonały pretekst, abyś ty, ukochany wnuczek, wynagrodził jej tamte dni i sprezentował akcesoria do SPA – poradnik, jak w domu zadbać o swój relaks, wykorzystując produkty dostępne w kuchni albo już gotowe kosmetyki – sera do włosów, kremy, olejki, pachnące mydełka, świeczki zapachowe. Wymieniać można bez liku. Co najlepsze, decydując się na taki prezent, zyskasz pewność, że nie będzie się on kurzył w szafie.

Tekstylia i ceramika

Czyli dekoracje. Kocyki, poszewki, narzuty i poduszki bywają wisienką na torcie w rodzinnym domu. A akurat dom babci chyba jak żaden kojarzy się z ciepłem i kolorami, są przytulne, pełne wspomnień i miłości. Tekstylia do domu łączą estetykę z wymiarem praktycznym. To samo można powiedzieć o zestawach herbacianych, cukiernicach czy kubkach. Piękno idzie w parze z użytecznością. Twoja babcia doceni zestaw pięknych filiżanek do herbaty, idealnych na spotkania z przyjaciółkami i z rodziną, aby móc opowiadać na nich z dumą: moje wnuczęta odziedziczyły gust po mnie.

Urządzenie medyczne

Czyli urządzenie pozwalające zmierzyć parametry naszego organizmu. Z troski o zdrowie naszej babci warto wyposażyć ją w zmyśle urządzenia pozwalające na szybkie badanie, oczywiście w tym podstawowym wymiarze. Pulsometry, ciśnieniomierze oraz stare dobre termometry należą do grupy prezentów wysoce praktycznych. Nie musisz się martwić, czy akurat ten prezent dla babci zostanie odebrany jako próba zasugerowania jej, że coś jest nie tak z jej zdrowiem. Wręcz przeciwnie. Z miłości do najbliższych troszczymy się o nich, w tym o ich zdrowie, więc współcześnie nikogo nie powinny dziwić takie prezenty.