Reklama

Orkiestry dęte

  Prawie 1000 młodych muzyków tworzących 19 orkiestr z Polski i z zagranicy na 3 dni opanowało Białystok. W sobotni wieczór na dziedzińcu Pałacu Branickich dawali wspaniałe pokazy musztry paradnej.

  Orkiestry można było usłyszeć od wczesnych godzin przedpołudniowych w różnych miejscach naszego miasta. W końcu przemaszerowały przez centrum trafiając na gościnny pałacowy dziedziniec. Na świetnie przygotowanych trybunach rozsiadły się całe pokolenia białostoczan. Najpierw usłyszeli hymn miasta, potem wszystkie orkiestry zagrały kompozycję Tadeusza Kotarskiego „Białystok” i pierwsze pary ruszyły do poloneza.

  Kiedy tradycji stało się zadość mogliśmy usłyszeć w nietypowej aranżacji „What A Wonderful World” z repertuaru Louisa Armstronga. Tę piosenkę zagrała międzynarodowa orkiestra „Wersalinki”, która w czasie zimowych wakacji pilnie ćwiczyła przygotowując się do występu na VIII Międzynarodowych Prezentacjach Młodzieżowych Orkiestr Dętych „Wersal Podlaski”. Muzyka ozdobiona pięknymi popisami tamburmajorek i mażoretek dała mieszkańcom naszego miasta niepowtarzalną okazję obcowania z muzyką i niemal ekwilibrystycznym tańcem na żywo i w dodatku za darmo! Dociekliwym wyjaśniamy, że prezentacje przygotował MDK z ul. Warszawskiej przy znacznym wsparciu środków unijnych. https://www.bstok.pl/up/news/818_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/818_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/818_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/818_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/818_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/818_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/818_7.jpg https://www.bstok.pl/up/news/818_8.jpg

Reklama