Opalona skóra zimą – jak osiągnąć efekt złocistej skóry?

Opalona skóra w okresie jesienno-zimowym jest efektem pożądanym, jednak nie zawsze mamy możliwość wakacji w ciepłych krajach w środku zimy. Jak zatem osiągnąć efekt zdrowej opalenizny zimą? Nie jest to łatwe wyzwanie, ale możliwe. Właściwa pielęgnacja i suplementacja będą podstawą.

Właściwie pielęgnowana opalenizna z wakacji może utrzymać się dłużej, jeśli odpowiednio zadbasz o nawilżenie skóry i zabezpieczysz ją podczas opalania. Zadbaj również o skórę od środka. Dostosowana suplementacja pod względem skóry nie tylko może wydłużyć efekt z wakacji, jak również przyczyni się do poprawienia kolorytu w okresie jesienno-zimowym, kiedy słońca jest zdecydowanie mniej. Witamina A, E i C są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry jako narządu, a beta-karoten znacząco wpłynie na koloryt skóry. Pozbędziesz się szarej skóry pozbawionej witalności dzięki odpowiedniej diecie i suplementacji.

Opalona skóra domowe sposoby

Ważne są również lipidy w skórze. Tworzą one bowiem barierę przed nadmiernym przesuszeniem i czynnikami zewnętrznymi. Jeśli skóra jest szorstka, przesuszona i chropowata, pęka to może być przyczyna nieodpowiedniej liczby lipidów w skórze, a w takiej sytuacji nawet na słońcu nie osiągniesz pięknej opalenizny. Dbanie od zewnątrz w postaci nawilżania również jest bardzo ważne, jednak zwracaj uwagę na skład kosmetyków. Warto rozważyć suplementację ceramidami, skwalenem co znacząco zregeneruje skórę. Ceramidy uchronią przed utratą wody ze skóry oraz wspomagają jej wchłanianie. Skwalen ma za zadanie utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia skóry. Porady dotyczące suplementacji znajdziesz na http://meridiasprzedam.plom.pl/

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Ubocznym skutkiem opalania, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu jest witamina D, szczególnie ważna dla odporności. Właściwa ekspozycja na słońce jest zdrowa, jak wszystko z umiarem. Opalona skóra przyciąga wzrok i poprawia samopoczucie. Nie musisz unikać słońca, ale nie przesadzaj z kąpielami słonecznymi. Lepszą opaleniznę, która utrzyma się dłużej osiągniesz, kiedy ekspozycja na słońce będzie regularna i krótsza. Unikaj solarium, które mocno wysusza skórę oraz może powodować jej choroby. Opalenizną z solarium nie będziesz cieszyć się długo, a zniszczona skóra pozostanie.
Jeśli nie możesz doczekać się lata i pięknej opalenizny lepszym wyborem będzie celne dobranie samoopalacza. Rynek kosmetyczny oferuje różne wersje, w postaci pianek, olejków balsamów i co raz to bardziej zaawansowane formuły dają długotrwałe efekty i są bezzapachowe. Kolejną alternatywą będą suplementy nadające efekt złocistej opalenizny za sprawą właściwie dobranych składników, w głównej mierze odpowiedniej ilości beta-karotenu, którego ciężko jest dostarczyć w takich ilościach w diecie.

Zadbana skóra nie jest tylko estetyczną sprawą, ale również zdrowia. Skóra jest narządem, który jako pierwszy styka się ze wszystkim co zewnętrzne, chroni i jest swoistą barierą dla organów wewnętrznych. Reguluje ona bowiem nawet temperaturę ciała. Jak każdy narząd w organizmie spełnia rozliczne funkcje. Dbaj o nią, nawet jeśli nie zależy ci na długotrwałej opaleniźnie.

Reklama