Reklama

Ogórkiem po Trasie Niepodległości

W środę (28 sierpnia) mieszkańcy i turyści będą mogli wybrać się na bezpłatną przejażdżkę po nowo wybudowanej Trasie Niepodległości. Tę inwestycję można będzie zobaczyć z pokładu zabytkowego autobusu „ogórka”.

„Ogórek” wyruszy z parkingu przy Stadionie Miejskim w Białymstoku od ulicy Słonecznej. Odbędą się w sumie cztery kursy. Pierwszy o godz. 13.30, a kolejne – o godz. 14.00, 14.30 i 15.00. Wszystkie autobusy pojadą w kierunku ronda przy ul. bł. ks. J. Popiełuszki i z powrotem do stadionu.

– Zapraszam białostoczan na bezpłatne zwiedzanie nowo wybudowanej Trasy Niepodległości. To szansa na obejrzenie z bliska największej drogowej inwestycji Białegostoku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Trasa Niepodległości położona jest w zachodniej i południowo-zachodniej części Białegostoku. Jest ona ostatnim elementem obwodnicy miejskiej prowadzącej zarówno do obwodnicy śródmiejskiej okalającej centrum miasta, jak i dróg wyprowadzających ruch drogowy w kierunku Warszawy, Lublina i Bobrownik.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok