’Ofensywa układów napędowych” Chrysler Group

Meksykańska fabryka Saltillo drugim zakładem produkcji silników V-6 serii Phoenix. Inwestycja o wartości 570 mln $ może być najlepszym dowodem na dążenie Chrysler Group do utrzymania pozycji lidera w produkcji zaawansowanych technicznie, paliwo-oszczędnych silników samochodowych.
Początek budowy nastąpi w czerwcu 2008 roku a już rok później zakład rozpocznie produkcję nowej rodziny silników V-6 znanych w Chrysler Group pod nazwą ”Phoenix”.
Saltillo Phoenix Engine Plant jest częścią ”Ofensywa układów napędowych” wartego 3 mld $ programu inwestycyjnego paliwo-oszczędnych silników, mostów napędowych i skrzyń przekładniowych, który został ogłoszony w lutym bieżącego roku. Program Ofensywy Zespołów Napędowych odgrywa kluczową rolę w Planie Odnowy i Transformacji koncernu, w tym także i w zamierzeniach wprowadzenia na rynek 20 nowych modeli pojazdów w okresie najbliższych trzech lat. Meksykańska fabryka jest drugim już miejscem produkcji silników serii ”Phoenix” obok zakładu w Trenton, w stanie Michigan.
Planowana zdolność produkcyjna Saltillo Phoenix Engine Plant wynosić będzie 440.000 silników rocznie, a sam zakład zostanie usytuowany w Derramadero w pobliżu fabryki Saltillo Truck Assembly Plant, która wytwarza samochody półciężarowe Dodge Ram.
autor: T.K.
źródło: Chrysler 

Reklama