Reklama

Odzyskano motocykl

Wczoraj (13.03.2022 r.) w Augustowie patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli samochód dostawczy marki Iveco na estońskich numerach rejestracyjnych. Obywatel Estonii wewnątrz pojazdu przewoził motocykl marki KTM SX 250. Po przeprowadzonej przez funkcjonariuszy szczegółowej kontroli motocykla pod kątem legalności pochodzenia stwierdzono w nim ingerencję osób trzecich w pole numerowe poprzez mechaniczne całkowite usuniecie numeru VIN. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że motocykl wyprodukowany w 2012 roku pochodzi z przestępstwa kierowca z pojazdem został zatrzymany. Wartość jednośladu oszacowano na 15 tys. zł.

50-letniego obywatela Estonii po przesłuchaniu w charakterze świadka zwolniono. Zabezpieczony motocykl  pozostaje w dyspozycji Placówki SG w Augustowie, gdzie po wykonaniu niezbędnych czynności zostanie przekazany funkcjonariuszom Policji.

W 2021 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 32 pojazdy o łącznej wartości  ponad 2,6 mln zł. W tym roku ujawniono już 4 pojazdy o wartości ponad 650 tys. zł.

  • Odzyskany motocykl
    Odzyskany motocykl

Reklama