Reklama

Odsłonięcie muralu i Dzień Patrona Szkoły im. ks. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli

W dniu rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, w czwartek 19 października, uczniowie i pedagodzy Zespołu Szkół w Suchowoli oraz zaproszeni goście uczcili pamięć wybitnego duszpasterza i bohatera Solidarności. Na budynku placówki odsłonięto mural upamiętniający jego postać. W wydarzeniu wzięła udział Wiesława Burnos, członek Zarządu Województwa Podlaskiego.


O potrzebie dbania o pamięć o ks. Popiełuszce przypomniała dyrektor szkoły Małgorzata Karczewska.

– On tu żył, urodził się, był uczniem naszego liceum. Naszym obowiązkiem jest tu dziś być i pamiętać o jego spuściźnie. Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko jest uosobieniem bohatera, walczył o niepodległą Polskę. Jego podobizna na ścianie szkoły ma przypominać jego bohaterską i godną naśladowania postawę – powiedziała.

Starosta sokólski dodał, że mural będzie jednym ze znaków przypominających o wartościach, jakie głosił ksiądz Jerzy Popiełuszko.

– Walka o wolność, o drugiego człowieka i bycie niezłomnym w swych przekonaniach jest pięknym przesłaniem dla młodzieży – powiedział.

Uroczystość zakończyło ślubowanie klas pierwszych, wręczenie nagród dyrektora oraz występ szkolnej orkiestry dętej.

W wydarzeniu wzięli udział sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski, samorządowcy z regionu oraz mieszkańcy Suchowoli.

Monika Pańko, Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paulina Dulewicz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama