Reklama

Odkomarzanie – doskonały sposób na pozbycie się uciążliwych owadów latających

Odkomarzanie to skuteczny sposób na pozbycie się uciążliwych owadów latających, między innymi komarów, meszek i gzów. Polega na usunięciu z wybranego otoczenia owadów uprzykrzających spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Odkomarzanie pozwala podnieść efektywność wypoczynku we własnym ogrodzie, na działce lub wyjazdach wakacyjnych.

Usługa polecana jest osobom korzystającym z działek znajdujących się niedaleko zbiorników wodnych, a także w ogródkach działkowych, altanach, tarasach oraz innych miejscach, w których znacznie dokuczają liczne populacje owadów. Umożliwia usunięcie większości owadów, a tym samym pozwala w pełni cieszyć się swobodnym i komfortowym wypoczynkiem na łonie natury.

Dlaczego warto skorzystać z usługi odkomarzania?

Profesjonalna usługa odkomarzania jest dużo bardziej skuteczniejsza od stosowania ogólnodostępnych preparatów służących do odstraszania komarów, meszek i innych owadów. Wykonywana jest przez doświadczonych fachowców z firmy Stander, zajmującej się kompleksowymi usługami zwalczania szkodników. Podczas swojej pracy specjaliści stosują przeróżnego rodzaju preparaty oraz urządzenia, które pozwalają im dokładnie oczyścić teren.

Firma Stander działa głównie na rynku północno-wschodniej Polski – Białystok, Łomża, Zambrów, Ełk, Grajewo i Suwałki. Specjalizuje się w dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji i ozonowaniu. Swoje działania wykonuje na najwyższym poziomie. Stander cieszy się bardzo dobrą opinią i pochwalić się może licznym gronem zadowolonych klientów (osoby prywatne i firmy).

Skorzystanie z usługi odkomarzania pozwala uwolnić się przed atakami drażniących owadów, a także uchronić osoby, które są najbardziej narażone na ukłucia (kobiety w ciąży, kobiety w trakcie owulacji, młodzi mężczyźni, dzieci, osoby otyłe). Warto pamiętać, aby zawsze minimalizować ryzyko zwabienia komarów. Komary najczęściej pojawiają się na terenach wilgotnych, dobrze oświetlonych i porośniętych kwiatami wydającymi intensywny zapach. Dodatkowo na ich zaistnienie korzystnie wpływa obecny w powietrzu dwutlenek węgla, który jest wydzielany przez ludzi i zwierzęta, amoniak oraz kwas mlekowy zawarty w pocie, a także podwyższona temperatura ciała.

Jak wygląda proces odkomarzania?

Usługę odkomarzania zawsze powinni przeprowadzać specjaliści np. renomowana firma Stander. Dobry wykonawca to podstawa do osiągnięcia zamierzonego celu. W profesjonalnych firmach odkomarzanie wykonywane jest za pomocą różnych metod, między innymi:

  • metodą opryskową
  • metodą fizyczną
  • zamgławianiem na zimno i gorąco
  • zamgławianiem metodą ULV

Doświadczeni pracownicy potrafią z łatwością dobrać właściwą metodę odkomarzania od konkretnego terenu i potrzeb zleceniodawcy. Dobierają sposób odkomarzania odpowiednio do predyspozycji finansowych i sugerują najekonomiczniejsze rozwiązania.

Zwalczanie komarów może być przeprowadzone tylko w odpowiednich warunkach pogodowych. Najczęściej odkomarzanie wykonuje się wcześnie rano lub późnym popołudniem w bezwietrzny dzień, dzięki temu składniki preparatów na dłużej pozostają w zasięgu terenu zwalczania owadów. Ponadto odpowiednia godzina oraz aura pogodowa umożliwia usunięcie dużej ilości owadów (cykl biologiczny komarów), a także pozwala zminimalizować skutki stosowania preparatów biobójczych na inne owady (pszczoły, trzmiele).

Zanim dojdzie do rozpoczęcia zabiegu zwalczania komarów, osoba decydująca się na usługę musi udzielić wyczerpującego wywiadu dla technika zajmującego się odkomarzaniem. W czasie rozmowy technik zadaje liczne pytania, które pozwalają mu sprecyzować potrzeby klienta, a także dowiedzieć się istotnych kwestii na temat całego otoczenia. Fachowcy z firmy Stander zawsze wypytują o lokalizacje pasiek pszczelarskich w bliskim otoczeniu, położenie różnego rodzaju zbiorników wodnych (stawy, oczka wodne i inne), a także interesuje ich najbliższe położenie ogrodów owocowych i warzywnych. Prawidłowo przeprowadzony wywiad pozwala zminimalizować negatywne skutki odkomarzania, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na zdrowie ludzi i zwierząt, a także na stan szaty roślinnej.

Jak przygotować otoczenie do wykonania usługi odkomarzania?

Stander to profesjonalna firma, która po przeprowadzeniu wywiadu informuje o wskazówkach, które muszą być zachowane zanim dojdzie do procesu odkomarzania. Przede wszystkim osoby decydujące się na tą usługę, muszą dokładnie oczyścić teren z niekoniecznie potrzebnych elementów wyposażenia (zabawki, koce, wózki, rowerki, trampoliny, huśtawki). Powinni zakryć folią oczka wodne, karmniki dla zwierząt, budy dla psów, kojce, kurniki i inne miejsca, w których, na co dzień przebywają zwierzęta. Ponadto wymaga się, aby wszystkie okna i drzwi znajdujące się w budynku na terenie poddanym odkomarzaniu były szczelnie zamknięte.